В Україні частина переселенців так і не отримали грошові виплати: причина

Читать на русском

Люди масово телефонують на гарячу лінію Мінреінтеграції

Читать на русском
В Україні частина переселенців так і не отримали грошові виплати: причина

Люди масово телефонують на гарячу лінію Мінреінтеграції

В Україні більшість людей, які отримали статус переселенця, досі не отримали грошові виплати від держави. У профільному міністерстві пояснюють, що це переважно ті, хто реєструвалися і подавали свої документи через додаток "Дія".

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає Інформатор

"3,4 мільйона українців зареєстровані як переселенці. Міжнародна організація з міграції дають дані – 6,2 мільйона українців, показуючи статистику з 2014-го року, а це приблизно 14 % від загальної кількості населення України. Вже більше 17 мільярдів гривень держава витратила на виплати внутрішнім переселенцям. Ця сума становить 2 000 гривень для кожного дорослого і 3 000 на дитину щомісячно. Також люди з інвалідністю можуть розраховувати на 3 000 гривень щомісячно", - сказала Верещук.

За її словами, багато людей скаржаться на те, що виплати або нараховані і їх не отримували, або подали заявку і не отримали виплат жодного разу.

"Ми розбираємося у чому причина. Якщо узагальнити, то причина найрозповсюдженіша така: люди реєструвалися у "Дії". "Дія" не передала в органи соцзахисту ці дані і це десятки тисяч людей, які зараз скаржаться на те, що "Дія" не передала такі дані. Були причини з неправильним оформленням документів. Коли люди подали документи і кілька місяців чекають, але нічого не отримали через ці помилки. Тому, коли люди дзвонять до нас ми вирішуємо ці проблеми", - розповіла Верещук.

Вона додала, що в міністерстві централізували такі виплати.

"Міністерство соцполітики їх виплачує, але людей було майже 250 тисяч. 90 тисячам уже виплатили, решті ми допомагаємо: збільшуємо кількість комп'ютерів, програм", - сказала вона.

Зазначимо, що з питань грошових виплат для переселенців працює гаряча лінія 1548.

Нагадаємо, в Україні переселенців планують переселити з гуртожитків і шкіл. Крім того, в Україні отримати статус переселенця можна, якщо немає прописки на тимчасово окупованих територіях.

Також Інформатор писав, куди звертатися переселенцям, якщо їх виселяють

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.