Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини та Румунії
В Україні станом на 12 грудня знеструмлено через негоду 193 населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Тернопільській областях. Внаслідок бойових дій та з інших причин без світла залишається 432 населені пункти. Також є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Як розповіли в Укренерго, вчора, 11 грудня, споживання знову було на рекордно високому рівні. Добовий максимум споживання був ранковим та всього 0,4% не дотягнув до рекордного в цьому опалювальному сезону показника 7 грудня. Станом на ранок 12 грудня повернулись в роботу три блоки на теплових електростанціях та один на теплоелектроцентралі. Проте ситуація залишається складною. На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть виробляти електроенергію через хмарну погоду.
"Вчора, 11 грудня, для компенсації дефіциту в енергосистемі, що виник через недостатність генерації залучали аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Румунії та Польщі сумарною величиною 3 400 МВт-год. Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються", - вказали в Укрнерго.
Експорт електроенергії відсутній. Імпорт здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 2 700 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 667 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт.
Пропускна здатність високовольтних мереж "Укренерго" достатня для покриття наявного попиту. Вчора дією захисту відключалось обладнання на одній з високовольтних підстанцій в західному регіоні. Причина – перекриття стрілою автокрана високовольтної лінії, через що спрацював автоматичний захист. Енергоживлення споживачів відновили через 10 хвилин.
Українці можуть телефонувати за номерами інших операторів або використати чат-боти та сайт. Більше деталей на Facebook-сторінках ваших операторів систем розподілу:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.