В Угорщині продовжили безплатний проїзд для українців: як скористатися

Читать на русском

У столиці Угорщини, Будапешті, українським біженцям продовжили можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом до 30 вересня 2024 року

Читать на русском
Угорщина, транспорт
В Будапешті українці біженці можуть еористуватися транспортом безкоштовно

У столиці Угорщини, Будапешті, українським біженцям продовжили можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом до 30 вересня 2024 року

У столиці Угорщини Будапешті українським біженцям продовжили можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом до 30 вересня 2024 року. За винятком деяких маршрутів, проїзд на цей період залишається безкоштовним. Про це 27 березня пише VisitUkraine з посиланням на повідомлення Будапештського транспортного центру.

Вперше можливість безкоштовно користуватися громадським транспортом була впроваджена в Угорщині з 4 березня 2022 року. Тепер пільга продовжена до вересня 2024 року.

«Проте, з 1 квітня 2024 року вона не буде розповсюджуватися на певні маршрути приміських "блакитних" автобусів та електричок HÉV у межах міста», - зауважують в Будапештському транспортному центрі.

Українські біженці можуть користуватися цією пільгою, пред'явивши відповідний документ, що підтверджує їхню особу:

  • паспорт;
  • посвідчення особи;
  • посвідка на проживання;
  • студентський квиток іноземних студентів, які навчаються в Україні;
  • будь-який інший документ з української адреси проживання для інших іноземних громадян.

З цими документами безкоштовно можна їздити усім транспортом Будапешта, окрім:

  • експресу 100E до аеропорту;
  • фунікулера до Будайської фортеці;
  • екскурсійних рейсів;
  • катерів.

Транспортна компанія Будапешта також закликає своїх пасажирів надавати допомогу українським біженцям, які користуються громадським транспортом у місті.

Маєте бізнес за кордоном – повідомте українську податкову

До 1 травня 2024 року всі українці, які мають бізнес або володіють частками в іноземних компаніях, мають повідомити про це українську податкову та подати звітність. Норма про КІК (контрольовані іноземні компанії) стосується не тільки великих бізнесів, а й підприємців, які, наприклад, продають товари на світових маркетплейсах. 

Які звіти та за який період подавати:

  1. Подати повідомлення в період 60 календарних днів з моменту набуття чи втрати контролю над іноземною компанією або частки в КІК.
  2. Подати звіт за 2022 та 2023 роки про діяльність компанії до 1 травня 2024-го, якщо контролер є фізичною особою, до 1 березня 2024 року, якщо контролер є юридичною особою. Подається він разом із річною декларацією фізичної особи або податковою декларацією підприємства за звітний податковий рік.

Подача повідомлення та звіту відбувається в електронній формі через особистий кабінет разом із декларацією за кожною КІК окремо. Таким чином, якщо людина є контролюючою особою у кількох компаніях, то  потрібно підготувати повідомлення та звіти по всіх підприємствах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.