В топ-100 найвпливовіших жінок 2022 року увійшли 8 українок

Читать на русском

Вісім українок потрапили у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBC

Читать на русском
В топ-100 найвпливовіших жінок 2022 року увійшли 8 українок
Вісім українок увійшли в сотню найвпливовішик жінок року

Вісім українок потрапили у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBC

Цьогоріч у списку найвпливовіших жінок світу опинилось 8 українок найрізноманітніших професій, серед яких перша леді Олена Зеленська, журналістка Крістіна Бердинських та парамедикиня Яна Зінкевич.

Загалом, до списку  за версією BBC увійшли: 

Крістіна Бердинських - журналістка, відома репортажами з регіонів, що зазнали обстрілів РФ.

Марина Вязовська - математикиня, яка цього року стала другою жінкою в історії, що виграла престижну медаль Філдса, так звану "Нобелівську премію з математики". Вязовська отримала нагороду за роботу над 400-літньою головоломкою та розв’язання задачі, як найефективніше упакувати сфери у восьмивимірному просторі.

Перша леді Олена Зеленська отримала своє місце в топі за роботу з підтримки психічного здоров’я дітей і сімей, травмованих війною. Окрім того, вона стала першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до конгресу США.

Яна Зінкевич - політикиня і фронтова медична волонтерка, засновниця волонтерської фельдшерської організації "Госпітальєри", що рятує життя на передовій. ВВС розповідає, що Зінкевич особисто вивезла в безпечне місце 200 поранених солдатів. Її команда продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям, проводить медичну підготовку, здійснила близько 6 тисяч евакуацій.

Педіатриня Ірина Кондратова, яка попри постійні обстріли разом з командою продовжували піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі. Вони облаштували пологову палату в підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися в реанімації з немовлятами, яких неможливо було перемістити, навіть коли лунали сирени повітряної тривоги.

Юристка з прав людини Олександра Матвійчук, яка протягом 15 років очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), що став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів Росії після повномасштабного вторгнення в Україну. Наразі організація вимагає створення міжнародного трибуналу для розслідування ймовірних порушень Росією прав людини в Чечні, Молдові, Грузії, Сирії, Малі та Україні.

Парамедикиня Юлія Паєвська, більш відома як Тайра - засновниця добровольчого медичного підрозділу "Янголи Тайри". Її захопили у полон російські війська у березні, коли вона допомагала евакуювати мирних жителів з Маріуполя. За допомогою натільної камери вона задокументувала роботу своєї команди в обложеному місті, кадри згодом потрапили до ЗМІ,

Українська правозахисниця Юлія Сачук очолює громадську організацію жінок з інвалідністю Fight For Right ("Боротьба за право").

Як обирають найвпливовіших жінок

Імена жінок пропонують мовні служби Всесвітньої служби BBC. Згодом експерти шукають кандидаток, які потрапляли у заголовки газет або вплинули на важливі історії протягом останнього року. Потім з них обирають список, згідно з темою року.

"Ми досліджували теми, які викликали протилежні реакції, наприклад репродуктивні права, коли прогрес однієї жінки може бути регресом іншої, і номінували жінок, які робили зміни власноруч. Перед тим, як обрати остаточні імена, ми також враховували регіональне представництво та належну неупередженість", - розповідає команда BBC.

Нагадаємо,"Пташку" з Азовсталі критикують за нагороду від Зеленського.

А парамедик та волонтерка Юлія Паєвська (Тайра) дала свідчення перед Гельсінською комісією у США.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.