В США зафіксували сніжинки розміром з тарілки: вони потрапили до Книги рекордів Гіннеса

Читать на русском

Наскільки великими можуть бути крістали снігу.

Читать на русском
Наука, сніг, досліди, вчені
Яка найбільша сніжинка з усіх зареєстрованих.

Наскільки великими можуть бути крістали снігу.

Наприкінці XIX століття в США чоловік помітив на пасовищі свого ранчо сніжинки завбільшки з величезні тарілки. Йому не здалося, і цей випадок дійсно зафіксували як рекорд в Книзі рекордів Гіннеса. Поки що саме ці сніжинки розміром 38 на 20 см лишаються найбільшими в історії людства. Фотодоказів тієї події не лишилось, тож вчені досі запитують себе, чи можливо, щоб одна сніжинка була розміром з обідню тарілку, й яка найбільша сніжинка насправді може бути, пише Livescience.

Група сніжинок під мікроскопом.
Так виглядає група сніжинок під мікроскопом.

Рекордні сніжинки - не зовсім сніжинки

Фізики Каліфорнійського технологічного інституту переконані, що такі монстр-пластівці рідкісні, але загалом можливі. Вони утоврюються з великої кількості шестикутних водяних кристалів, що злипаються в повітрі (саме їх ми знаємо як стандартні сніжинки). Тож, схоже, фермер побачив на власному ранчо купу кристалів льоду, що впали на землю. 

Однак типовий розмір снігового кристала набагато менший. Фізики стверджують, що найбільші серед них здатні досягати 10 міліметрів (одного сантиметра).

"Десять міліметрів - це великий показник. Але погодні умови для природнього "виготовлення" таких великих кристалів рідкісні", - говорять вчені. 

Розмір - від чого він залежить

За певних умов - при відсутності вітру та ідеальній для утворення сніжинок температурі в 15 градусів морозу - вони матимуть однаковий розмір. За умови вітряної погоди вони розбиваються в повітрі і мають різний розмір та форму. А от різноманітність форм, які вони можуть приймати, просто вражає!

У 1930-х роках японський фізик, який створив перші у світі штучні сніжинки, задокументував їх різноманітні форми на діаграмі. Залежно від температури та вологості, при якій вони утворюються, форма варіювалася від простих призм і колон до розеток та шестигранників.

При різній температурі повітря виникають різні форми, з'ясували вчені. Шестигранники утворюються при температурі нижче 0, тоді як стовпчики формуються при температурі приблизно мінус 10 градусів за Фаренгейтом (мінус 25 градусів за Цельсієм). 

"Коли ви вирощуєте їх у лабораторії, ви можете побачити, що відбувається за різних умов. Це надзвичайно різноманітний ріст", - пояснили вчені. 

Форма сніжинок залежить від умов, за яких вони утворювались!
Форма сніжинок залежить від умов, за яких вони утворювались!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.