В Румунії знайшли уламки ще одного російського БПЛА: президент Йоганніс "рішуче засуджує" цей інцидент

Читать на русском

Втім, ніяких конкретних відповідей те ще, що трапилося, Бухарест, судячи з усього, не планує

Читать на русском
Дрон в Румунії
Наразі влада країни проводить консультації з НАТО

Втім, ніяких конкретних відповідей те ще, що трапилося, Бухарест, судячи з усього, не планує

Після падіння російського дрону, що ним атакували Україну, на території Румунії влада країни заявила про ще один такий самий інцидент. В прикордонні країни знайшли уламки ще одного безпілотника. 

Про це повідомив румунський президент Клаус Йоганніс. Він також заявив про "рішуче засудження" того, що трапилося. 

Так, фрагменти ворожого БПЛА виявили біля села Плауру, що в румунському повіті Тульча. Це прикордоний з Одеською областю України населений пункт. Елементи конструкцій дрона знайдені в районі 2,5 кілометрів від Плауру.

БПЛА росіян впав на румунській території
БПЛА росіян впав на румунській території

Президент країни вже відреагував на цю подію. Він заявив, що відбулося "абсолютно неприйнятне порушення" суверенного повітряного простору Румунії.

"Я рішуче засуджую цей інцидент, спровокований російськими атаками на українські порти на Дунаї", - заявив Йоганніс. 

Він також повідомив, що мав сьогодні, 9 вересня, телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Керівництво Альянсу вже проінформоване про події. В свою чергу, воно запевнило Румунію в "повній солідарності". Це ж підтверджує й президент Йоганніс: каже, що населенню країни нічого боятися, а румунська держава має всі необхідні гарантії безпеки. 

"Я знову рішуче засуджую неодноразові напади пф на українське населення та цивільну інфраструктуру, в тому числі на українські порти на Дунаї поблизу кордону з Румунією. Ці глибоко невиправдані атаки порушують норми міжнародного права і є воєнними злочинами", - резюмував Йоганніс. 

Падіння російських дронів на румунській території: контекст 

Нагадаємо, що 4 вересня росіяни атакували українські порти в Ізмаїлі та Рені. Декілька безпілотників тоді впали на території сусідньої Румунії. Це настільки стурбувало владу країни, що офіційний Бухарест почав стверджувати, що нічого насправді не відбулося і нічого ніде не падало.

Втім, швидко виявилося, що це не так. Були знайдені уламки одного з "шахедів". Лише два дні потому, 6 вересня, президент Йоганніс таки визнав падіння дронів. Він ініціював розслідування цього інциденту, а також заявив, що даний випадок є "абсолютно неприйнятним" для Румунії і розцінюється як порушення її кордонів. Свою підтримку Бухаресту пообіцяли і в НАТО

Однак ніяких серйозних кроків та реальних нот протесту москві так і не було заявлено. Натомість румунська влада повідомила, що укріпить свої кордони з Україною, побудує укриття для місцевих та проведе з населенням інструктаж щодо техніки безпеки в подібних випадках. Вже сьогодні, 9 вересня, головком ЗСУ Валерій Залужний мав телефонну розмову зі своїм румунським колегою Даніелем Петреску. Втім, якихось конкретних подробиць бесіди ЗМІ не надавали. 

Реакція Румунії в Україні бачиться як квола, невиразна та боягузлива. В якійсь мірі це так, однак не варто забувати, що першочергова задача НАТО в цій війні - не дати втягнути Альянс в пряму конфронтацію з рф. Ніхто всередині блоку не хоче відкритого конфлікту з росією, адже це буде мати непередбачувані наслідки. Тож румунській владі вигідно або просто "не помітити" той чи інший інцидент, або ж в крайньому випадку просто "рішуче засудити" його. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.