В рідному місті Брєжнєва демонтували його бюст: куди перенесли постамент

На місці попереднього розташування бюста Брежнєву запропонують встановити пам’ятник на честь загиблих Героїв

Брєжнєв біля Музею історії міста
Тепер бюст стоїть у сквері праворуч від Музею історії міста

У місті Кам'янське Дніпропетровської області, де народився генсек СРСР Леонід Брєжнєв, демонтували його бюст з центрального проспекту Свободи. Як повідомляє регіональний портал новин, його перенесли на територію музею.

"На вечір 27 липня роботи з перенесення бюста Генерального секретаря Компартії СРСР, уродженця Кам'янського Леоніда Брежнєва було завершено. Нове місце розташування пам’ятника – затишний сквер праворуч від Музею історії міста. Його вже можна побачити тут. Зазначимо, що в процесі виконання робіт не постраждав ані образ Леоніда, ані його постамент", - повідомляють в матеріалі.

За словами громадського діяча Сергія Петренка, Брежнєв символізував епоху, яка намагалась знищити українців та їхню ідентичність, тому залишати пам'ятник присвячений йому - недопустимо.

"Ми дуже довго смикали і колишню владу, і цю владу в обличчі мера одного і іншого. Все ж таки зараз дотиснули – прибрали з центру, але переставили трохи нижче. Але ж він залишився. Зібрали підписи, щоб його геть з міста прибрали. Влада пішла нам на зустріч, та вирішила його біля музею поставити", – каже він.

На думку Петренка, встановлення пам'ятника біля музею теж недоречне. Бо там стоїть пам'ятний знак жертвам Голодомору, поряд - скульптура Мамая.

Тепер бюст буде стояти біля Музею
Тепер бюст буде стояти біля Музею

"Мабуть, між ними притиснуть генсека, більше нема де. Хотілося б щоб він взагалі зник з очей", – говорить він.

З часом на місці попереднього розташування бюста Брежнєву на центральному проспекті Свободи запропонують встановити пам’ятник на честь загиблих Героїв та Перемоги України.

Як українці ставляться до декомунізації

Українці в опитуванні відповіли, як вони ставляться до декомунізації. Ті, хто у 2020 році не підтримував декомунізацію — зараз вагаються або ж вважають за потрібне її проводити. Проти декомунізації виступають лише 11% громадян України. У 2020 році підтримка складала 28%.

Нагадаємо, у Мукачеві демонтували пам'ятник російському поетові Пушкіну. Крім того, у Києві на Алеї Героїв Небесної знесли декорації з радянським інтер'єром.

Також Інформатор писав, що у Празі пам'ятник Шевченку "захистили" мішками, щоб нагадати перехожим про війну рф проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube