“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Таке рішення виправдовують чинним законодавством країни
Голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Орбана, Гергей Гуйяш, зробив заяву щодо того, чи збирається країна виконати ордер Міжнародного кримінального суда (МКС). Загалом, в Угорщині ніхто підозрюваного путіна не збирається затримувати. Таке рішення пояснили тим, що Римський статут не вбудований у правову систему країни.
Про це пише Reuters. Фактично, країна відмовилася виконувати Римський статут, який сама ж раніше і ратифікувала. Таким чином, диктатор путін може спокійно їхати до Угорщини, і там на нього не чекає справедливий арешт.
Представник Орбана Гергей Гуйяш додав, що угорська правова система не дає Будапешту підстав для арешту президента рф. Підписання Римського статуту цього жодним чином не змінять. Фактично, цей статус взагалі ніяк не вбудований в правову систему Угорщини, хоч в цьому й був увесь його сенс.
«Ми можемо звернутися до угорського законодавства і на підставі цього не можемо заарештувати російського президента ... оскільки статут МКС не був впроваджений в Угорщині», – каже Гуйяш.
У підсумку, Угорщина схвалила Римський статут лише формально. Проте, змінювати своє законодавство, аби він набув чинності, країна не стала. При цьому, уряд країни так і не сформулював позицію щодо ордену МКС. Проте, він голова адміністрації прем’єр-міністра висловив свою власну, доволі схожу на проросійську, думку.
«Ці рішення не є найбільш вдалими, оскільки вони ведуть до подальшої ескалації, а не до миру, це моя особиста суб'єктивна думка», – заявив Гуйяш.
17 березня Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна. Його підозрюють у причетності до викрадення українських дітей. Можливо, потім з’являться й інші звинувачення, але головне досягти виконання ордеру. Звичайно, це не означає 100% визнання провини за злочини проти України, але це значний крок до цього.
Виконати ордер мають члени 118 країн, які ратифікували Римський статут. До однієї з таких у серпні має поїхати путін - це Південно-Африканська Республіка. Проте, на ПАР надії мало – раніше вона вже відмовлялася виконувати ордер МКС, і враховуючи призначення саміту з путіним – цього разу думку може не змінити.
Водночас, пообіцяли заарештувати путіна в Німеччині. Країна впевнено заявила, що скористається законним правом виконувати рішення МКС, якщо нога путіна ступить на землі німців. Водночас, Угорщина й далі намагається протистояти справі проти путіна – країна заблокувала 21 березня спільну заяву ЄС з підтримкою рішення Гааги.
Нагадаємо, що чи можливі переговори України з росією: відповідь Данілова та Кулеби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.