Документ мають обговорити за участі Генштабу, профкомітетів ВР та представників Мінфіну
Закон про мобілізацію народні депутати приймуть з компромісами. Таку заяву зробив голова парламентської фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко. За його словами, перед винесенням на голосування документ мають обговорити за участі Генерального штабу, профільних комітетів Верховної Ради та представників Мінфіну.
Про це він повідомив в інтерв’ю “Радіо Свобода”. Водночас він нагадав, що останнім часом є “тривожні новини” від Мінфіну.
“Це що мається на увазі, наприклад, ми обговорюємо людей з обмеженнями, яких пропонується ширше призивати. Інваліди 3-ї групи, наприклад. Треба запросити лікарів, у нас це комітет здоров’я нації, треба запросити комітет соціальної політики, у нас це голова профільного комітету ВР Галина Третьякова, обговорити: скільки таких людей, скільки таких діагнозів, чи можуть ВЛК це все через себе пропустити, як це все буде. Тому що це дуже серйозні питання. Можливо, треба відмовлятися від цих категорій”, – підкреслив Корнієнко.
За його словами, усі сторони не сперечаються щодо кількості людей для мобілізації, адже на війну потрібні сили. Втім, треба обговорити, як саме це бачать відомства. Крім того, існує також питання фінансування при реалізації зазначених правок до закону про мобілізацію, оскільки армію утримують платники податків.
“І зрозуміло, що ми не можемо кратно, вдесятеро підвищити податки, це неможливо, просто немає таких людей і грошей, платити такі податки. Тому тут, звісно, буде величезне питання забезпечення цієї мобілізації фінансовим ресурсом”, – додав нардеп.
Водночас Корнієнко наголосив, що держава моє обмежувати права громадян, але віддавати інструменти впливу “в одні руки” не можна. За його словами, не стосується ТЦК, адже вони, як він додав, здебільшого “нормально виконують свою роботу”.
Ще 25 грудня Кабінет міністрів України нарешті зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про мобілізацію. Про внесення до Ради цього документа повідомляв постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Документ передбачає низку змін - від зниження призовного віку до надання права поліції доставляти ухилянтів до ТЦК. Також він покликаний врегулювати питання відпусток для військових та звільнення від служби.
Відомо, що омбудсмен Дмитро Лубінець провів нараду з Міністерством оборони щодо нового законопроєкту. Під час неї знайшли компроміси, які допоможуть зберегти права людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.