В Офісі Генпрокурора розповіли, хто насправді вбивав учасників Революції Гідності - і це не снайпери з росії

Читать на русском

Російських снайперів на Майдані не було, людей вбивали українські правоохоронці

Читать на русском
В Офісі Генпрокурора розповіли, хто насправді вбивав учасників Євромайдану
Офіс Генпрокурора і Євромайдан

Російських снайперів на Майдані не було, людей вбивали українські правоохоронці

Усі розстріли учасників Революції Гідності, що сталися у 2013-2014 роках, були вчинені саме українськими правоохоронцями. Утім, їхні злочинні дії були продиктовані українською владою під впливом російської федерації. Власне російських снайперів на Майдані не було.

Про це повідомив керівник департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора Олексій Донський у ході брифінгу для ЗМІ.

"Якщо хтось хотів би почути, що на Майдані були російські снайпери, російські правоохоронці, то такого немає. Це красива версія, яка не ґрунтується на реальних фактах. Убивали, скоювали насильницькі злочини саме українські правоохоронці, які отримували вказівки від української влади", - повідомив він.

Донський наголосив, що злочинні дії коїлися руками українських правоохоронців, але "росія мала величезний вплив на ухвалення цих рішень, на весь перебіг подій, які відбувалися під час Революції Гідності". Конкретні факти цього впливу зафіксовані рівні доказів. Їх передадуть у судові інстанції.

Розповідаючи про вплив на організаторів злочинів нижчого і середнього рівнів, Донський розповів про підозру двом десяткам співробітників ФСБ рф і співробітникам СБУ. Вони спільно взаємодіяли в інформаційній діяльності.

"Це була не суто пропагандистська діяльність, а фактично спосіб легітимізації тих протиправних дій, які організовувала українська влада та чинили українські правоохоронці. 20 співробітників ФСБ, серед яких п’ятеро генералів, кілька разів приїжджали в Україну і спільно зі співробітниками СБУ робили відповідні інформаційні матеріали, які ставали підставою для вчинення тих чи інших злочинних дій", - додав Донський.

Розстріли на Майдані: суд виніс вироки п’ятьом беркутівцям

Святошинський районний суд Києва 18 жовтня 2023 року виніс вирок у справі про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час яких загинуло 48 і поранено 90 людей. На лаві підсудних перебували двоє колишніх співробітників київського полку Беркут – Олександр Маринченко та Сергій Тамтура. Троє інших обвинувачених – Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін – перебувають у міжнародному розшуку.

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.