Медики прибули на місце протягом декількох хвилин, але їм залишалося лише констатувати смерть
25 травня в Білгород-Дністровському районі потонув 12-річний хлопчик. Він пішов на річку зі своєю молодшою сестрою і її другом, щоби скупатися. Стрибнувши у воду, дитина різко пішла на дно. Діти відразу ж побігли за допомогою до дорослих.
З води дістали вже бездиханне тіло. Хлопчика намагалися реанімувати до приїзду швидкої допомоги, але безрезультатно, — про це Інформатору повідомили в пресслужбі Національної поліції. За попереднім висновком судмедексперта, смерть настала в результаті асфіксії (удушення) через попадання води в дихальні шляхи. Тіло дитини направили на експертизу для з’ясування всіх деталей.
Під час опитування місцеві жителі розповіли поліціянтам, що близько року тому водойму штучно поглиблювали. Остаточні обставини, які призвели до загибелі підлітка, будуть встановлювати в ході досудового розслідування. Відомості про нещасний випадок внесли до ЄРДР із кваліфікацією, передбаченою ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.
З огляду на те, що починається курортний сезон, думаємо, буде не зайвим проговорити кілька моментів. Усі звикли думати, що коли людина тоне, вона істерично кричить про допомогу й щосили махає руками. Насправді ж усе зовсім не так. Потопаюча людина не здатна кричати, оскільки дихальна система зайнята відновленням дихання і вимовити щось просто неможливо. Погляд, як правило, порожній і не може сфокусуватися, очі можуть бути взагалі закриті. При цьому рот постійно відкритий і голова відхилена назад. Тому будьте уважними й не лінуйтеся зайвий раз гукнути людини, щоби переконатися в тому, що все добре.
Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього. Візьміть людину ззаду одним із прийомів захоплення (класичний — узявши за волосся) і транспортуйте до берега. У разі, якщо потерпілому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию - звільняйтесь і відразу ж пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж людина вже пірнула у воду, не залишайте спроб знайти її на глибині, а потім повернути до життя. Це ще можна зробити в тому випадку, якщо людина перебувала у воді близько 5 хвилин.
Про те, що потрібно робити в першу чергу, розповів інструктор із надання допомоги MedCorp Олексій Турчак. Не бійтеся діяти:
Нагадаємо, з початку 2021-го року в Україні вода забрала життя в більш як 270 осіб. Серед них є діти.
Так, у Харківській області 15-річний школяр, намагаючись врятувати собаку, провалився під лід і потонув. У Миколаївській області 5-річний хлопчик впав у річку й захлинувся водою.