Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Зокрема, небайдужі містяни знайшли бар, в якому кожен охочий може перечекати тривогу і при цьому не робити замовлення
В Одесі волонтери здійснюють перевірку доступу до укриттів і їхніх умов. Їхня мета - скласти загальний звіт щодо ситуації з місцями для захисту населення в місті. Моніторингова група "Озон" планує перевірити принаймні половину укриттів у місті та почати роботу з покращення їхнього стану.
Наприклад, на вулиці Грецькій, 20, було знайдено бар, який може виконувати функції укриття. На будівлі є відповідна табличка, а вхід відкритий для випадкових перехожих. Про це йдеться у матеріалі "Суспільного" від 2 листопада.
За словами адміністратора закладу Олександра, не обов'язково щось замовляти, аби скористатися цим місцем для того, щоб перечекати тривогу. Заклад також має вентиляцію, подачу повітря та всі необхідні умови для перебування
Щодо укриття на вулиці Грецькій, 9, воно розташоване в одній з будівель Одеського морехідного училища. Волонтерів туди не впустили, але завірили, що в разі тривоги вони допустять мешканців. Головними користувачами цього укриття є курсанти, які навчаються у цьому навчальному закладі.
Координатор громадської моніторингової групи "Озон" Денис Зейналов зазначив, що проводиться вже друга кампанія перевірки укриттів, результати якої будуть відомі пізніше. Мета цієї ініціативи - перевірити принаймні половину укриттів, оцінити їх стан і порівняти з результатами попередньої перевірки, щоб визначити, чи є покращення у ситуації.
Після підготовки звіту, моніторингова група планує взаємодіяти з місцевою владою для покращення умов укриттів в місті. За інформацією начальника управління організації заходів з цивільного захисту ГУ ДСНС в Одеській області Сергія Маслянка, станом на вересень на Одещині існувало 2454 укриття, але готові приймати людей були лише 1991 з них.
На початку червня перевірили 1993 укриття, і чверть з них були визнані непридатними до використання. Місце розташування найближчого укриття можна знайти на сайті Одеської міської ради або на карті укриттів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.