В Одесі місцева письменниця планувала провести акцію, присвячену Пушкіну, але втрутилася СБУ: подробиці

Читать на русском

Після критики громадян та відвідин СБУ організаторка акції Катерина Богачинська вже скасувала захід та пообіцяла видалити усі дописи пов'язані з ним

Читать на русском
Пам'ятник Пушкіну, Катерина Богачинська
Жінка у такий спосіб намагалась висловити свою позицію, що вона проти зносу монумента Пушкіна в Одесі

Після критики громадян та відвідин СБУ організаторка акції Катерина Богачинська вже скасувала захід та пообіцяла видалити усі дописи пов'язані з ним

Одеська письменниця Катерина Богачинська планувала провести акцію "Пушкінські читання", яка була покликана показати місцевій владі та мешканцям Одеси, що є люди, які не підтримують ідею демонтажу пам'ятника Пушкіну у місті. Вона збиралась організувати літературний захід на 26 листопада біля монумента російському поету. Проте невдоволені громадяни поскаржилися СБУ.

Про це повідомляє Катерина Богачинська у Фейсбуці. 23 листопада вона закликала громадян доєднуватись до акції з читання віршів Пушкіна на Думській площі.

"Вийти почитати культурно свої есе за Пушкіна і за культуру біля пам’ятника й показати, що у нас таки є свій голос народу, це ідея хороша. Пропоную хорошу традицію щонеділі збиратися біля Пушкіна і зробити якийсь "літературний квартирник" просто неба, тим самим показавши, що культура для нас не має меж та ознак національного характеру", - заявила Богачинська. 

Письменниця виклала на своїй сторінці допис з умовами заходу. Зазначалось, що саму демонстрацію мала б проводити ініціатива "Ті люди". Вона також розповіла, що учасники мали б зачитувати вірші та есе.

В Одесі місцева письменниця планувала акцію проти зносу пам'ятника Пушкіну 1

Допис зібрав понад 400 коментарів, у яких жінку розкритикували за подібні ідеї. А також нагадали, що поки Одесу знищують, а в Україні йде війна, не варто збирати людей на такі акції.

В Одесі місцева письменниця планувала акцію проти зносу пам'ятника Пушкіну 2

24 листопада організаторка виклала декілька відео. В одному вона заявила, що її ідеї розкритикували громадяни та "захейтили" її ініціативу. Вона поставила під сумнів безпеку учасників акції. 

"...Такого лайна я про себе ще не чула... Але є й позитивні новини. Багато незнайомих, а не знайомих людей написали в особисті слова підтримки! І так, у СБУ на розмову мене викликали тільки що. Так що день обіцяє бути веселим!" – заявила жінка.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1039

Потім вийшло ще одне відео в якому вона розповіла, що пішла до СБУ. У відомстві з нею було проведено профілактичну бесіду. Вона просила вибачення за те, що її ідея провести "Пушкінські читання" призвели до ворожнечі між "однією та іншою стороною". Якби вона це знала раніше, вона б не організувала цю акцію, заявила Богачинська. Вона також скасувала та відмовились від проведення заходу до кінця війни. Вона пообіцяла видалити усі дописи, які пов'язані з цією подією. Наразі письменниця заблокувала доступ до сторінки.

 Демонтаж пам'ятників Пушкіну

10 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення пам'ятників Олександру Пушкіну на Берестейському проспекті, Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка, а також могили генерала армії Миколи Ватутіна в Маріїнському парку в Києві. Окрім Києва, монументи поету тепер можуть офіційно прибрати у Житомирі, Харкові та Одесі.

"Сьогодні, 10 листопада, уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам", - заявили у відомстві.

20 листопада депутат Одеської міської ради Петро Обухов повідомив, що місцева влада Одеси може розглянути питання демонтажу, або перенесення пам'ятника російському поетові Олександру Пушкіну. До того ж буде ініційовано й перейменування вулиці, яку назвали на честь росіянина.

"Щодо пам'ятника Пушкіну на Думській площі, я думаю, що тут буде онлайн-голосування, як це було з пам'ятником Катерині II, щоб одесити висловилися, що вони думають, що з ним робити. Адже саме одесити встановлювали цей пам'ятник 134 роки тому, саме одесити мають вирішити, що з ним буде зараз", – сказав Обухов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.