В оборонному комітеті поставили крапку у питанні з електронними повістками: чи будуть їх надсилати

Читать на русском

Веніславський заявив, що інваліди не мають бути призвані, як і не має бути електронних повісток

Читать на русском
Федір Веніславський про новий мобілізаційний закон
Веніславський назвав найважливіші критерії нової редакції закону про мобілізацію

Веніславський заявив, що інваліди не мають бути призвані, як і не має бути електронних повісток

Член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що законопроєкт про посилення мобілізації має враховувати електронні реєстри. Але він запевняє, що електронних повісток апріорі не буде. Як не буде і призову інвалідів. Фінальне рішення планують ухвалити наступного тижня.

З ключового, про що заявив в ефірі національного телемарафону Веніславський, - це те, що інваліди не мають бути призвані, як і не має бути електронних повісток. 

"Звичайно, ми маємо відмовитися від паперової волокіти і перевести всі процеси, пов'язані з можливістю мобілізації і, насамперед, передмобілізаційної підготовки до електронних реєстрів. Але електронних повісток точно не буде", - повідомив Веніславський. 

Раніше Веніславський також зазначав, що найбільші дискусії в комітеті викликали норми щодо людей з інвалідністю 3 групи, щодо дискреції органів (наприклад, керівники військових адміністрацій мають не зовсім юридично чітко визначені повноваження), щодо обмежень та покарань за неявку до ТЦК і внесення в реєстр боржників за рішенням керівника ТЦК. Крім того, є обговорення й щодо норми про електронні оповіщення.

Що не так з законом про посилення мобілізації

Законопроєкт №10378, що був зареєстрований 25 грудня, привернув увагу до важливих питань, пов'язаних із мобілізацією, військовим обліком та проходженням військової служби в Україні. Політики висловлювали необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів країни, що вказує на бажання вдосконалити ці аспекти.

Однак уповноважений Верховної Ради з прав людини, Дмитро Лубінець, висловив застереження, стосовно того, що оновлений законопроєкт про мобілізацію містить положення, які можуть порушувати принципи Конституції України. на цьому ж наголосила нардепка від "Євросолідарності" Ірина Фріз в інтервʼю Інформатору, яка повідомила, що у першій редакції урядового законопроєкту містяться суттєві корупційні ризики.

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, підкреслив, що у поточному вигляді законопроєкт про мобілізацію не буде включений до порядку денного парламентських голосувань. Такий крок свідчить про необхідність подальшої роботи над проєктом з урахуванням конституційних аспектів та поглядів різних експертів. 11 січня після закритої наради нардепів з військовим командуванням та засідання Погоджувальної ради сторони домовились повернути документ уряду на доопрацювання. Вже ввечері того ж дня міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про готовність представити нову редакцію законопроєкту, спрямовану на удосконалення процесу мобілізації. Зокрема, законопроєктом про мобілізацію планується встановити чіткий термін служби по мобілізації

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.