"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
За словами нардепки, документ передбачає, що рішення про мобілізацію чи демобілізацію члени комісії зможуть приймати на власний розсуд
Законопроект Кабміну про мобілізацію містить в собі суттєві корупційні ризики. Згідно з ним ТЦК та СП наділяються надмірними повноваженнями, а відповідальні за питання мобілізації та демобілізації особи отримають право виносити рішення на власний розсуд. Про загрози, які несе урядовий проєкт закону, народна депутатка від "Євросолідарності" Ірина Фріз розповіла Інформатору в інтервʼю: "Ірина Фріз: "Політизація мобілізації перетворює нас з нації героїв на націю ухилянтів".
Так, Фріз зазначила, що корупційні ризики повʼязані перш за все з наділенням органів надмірними повноваженнями. Йдеться, зокрема, про ТЦК та СП та членів комісії, які згідно законопроєкту, вестимуть військовий облік.
"Їх там є декілька ешелонів в підпорядкуванні, але сам факт того, що на розгляд членів цієї комісії буде віддаватись можливість відстрочки, мобілізації та демобілізації - це є абсолютно корупційна складова, яка неприпустима", - висловила думку політикиня.
За словами Фріз, надмірними повноваженнями законопроєкт пропонує наділити й органи місцевого самоврядування. Крім забезпечення приведення військовозобовʼязаних до ТЦК їх також можуть зобовʼязати здійснювати програми підготовки мобілізації і демобілізації.
"Де логіка в цьому, я не знаю, тому що з моєї точку зору тільки Генштаб може визначати порядок, або програму підготовки мобілізації. Підкреслюю, що представники Міноборони погодились з нами стосовно наших зауважень. Але усне погодження і чинна редакція того, що ми доки маємо на розгляд, відрізняються", - зазначила парламентарка.
За даними нардепа Ярослава Железняка, присутні 10 січня на засіданні фракції "Слуга народу" парламентарі висловили ідею повернути урядові його законопроект про мобілізацію, щоб той у свою чергу його оперативно доопрацював і вніс нову версію до Верховної Ради. Натомість голова фракції Давид Арахамія зауважив, що жодного рішення щодо ініціативи на засіданні не приймалось.
У свою чергу Ірина Фріз в інтервʼю Інформатору зазначила, що у членів оборонного комітету Ради були питання практично до всіх статтей законопроєкту, який запропонував прийняти Кабмін. Нардепка додала, що існує можливість того, що документ повернуть уряду на доопрацювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.