«Насильство щодо військовослужбовців - неприпустиме. Розраховуємо на повне і всебічне розслідування цих злочинів. Винні мають понести заслужене покарання»
"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
На створення пісні надихнуло буття сусідів за стіною, сварки яких майже стали саундтреком його життя. «Та розійдіться вже, не мучте ні себе, ні сусідів, - описує CHEEV ідею треку.
Це космічне явище можна буде спостерігати протягом кількох вечорів поспіль
В ніч на 22 травня у небі над Україною можна було побачити рідкісний астрономічний феномен - сяйво да Вінчі. Це - тонкий півмісяць, який з'являється лише тоді, коли супутник Землі перебуває у її тіні. Оскільки погода була ясною, то українці з легкістю могли спостерігати за незвичайним явищем та робити фото, якими діляться в соцмережах.
Як пише The Guardian, явище можна буде спостерігати протягом кількох вечорів поспіль. Цього року - це декілька днів між 15 та 23-24 травня.
Астрономи зазначають, що є найкращий час для спостереження за рідкісним явищем. Це година після заходу сонця і година до його сходу.
Неозброєним оком за сяйвом да Вінчі можна спостерігати до п'яти днів після молодика (який настав 19 травня). Потім вже знадобиться телескоп.
А це "сяйво да Вінчі" над Берестейським проспектом у Києві. На Місяці чітко видно тонкий півмісяць.
Цей феномен вперше пояснив знаменитий вчений Леонардо да Вінчі у 16 столітті, тому він і має таку назву. На думку знаменитого вченого, фантомний Місяць з’являється на небосхилі через світло, яке відбили земні океани. Проте згодом спостереження NASA уточнили, що причиною такого світіння все ж є хмари та морський лід.
Що цікаво, вчені із сонячної обсерваторії Big Bear в Каліфорнії попереджають, що зміна клімату може призвести до того, що сяяння да Вінчі більше не можна буде спостерігати з Землі. Через нагрівання океанів кількість низьких хмар над східною частиною Тихого океану зменшується, що, своєю чергою, викликає певне зниження відбивної здатності Землі. А це веде до того, що падає й інтенсивність світіння да Вінчі.
І ще одне фото небесного явища. Авторка пише, що воно було зроблене не в нічному, а у звичайному режимі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.