В НБУ розкритикували Закон про захист валютних позичальників

Читать на русском

Це стосується прийнятого Закону №4475

Читать на русском

Це стосується прийнятого Закону №4475

У Національному банку України розкритикували закон про примусову реструктуризацію валютних кредитів. На думку регулятора, він не збалансований і створює надмірні пільги для позичальників.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ .

"Ухвалений закон передбачає примусову реструктуризацію валютних іпотечних кредитів на незбалансованих неринкових умовах. Чергове продовження мораторію не стимулює позичальників до діалогу з кредиторами. Реструктуризація де-факто є тільки для банків, що очевидно порушує баланс інтересів кредиторів і позичальників. Це є тривожним сигналом про ставлення держави до захисту прав кредиторів і, відповідно, матиме негативний вплив на активність банків на ринку іпотеки", - йдеться у заяві

За даними НБУ, на кінець лютого цього року портфель валютних іпотек на балансах банків склав майже 15 млрд гривень, понад 90% - в доларах. Всього таких кредитів 9 000, з них 95% - не обслуговуються.

Регулятор вважає, що ті позичальники, які не можуть платити валютну іпотеку, можуть скористатися механізмом банкрутства фізичної особи. Він розраховує суму нового боргу, виходячи з поточної ринкової вартості житла.

Нагадаємо, парламент підтримав реструктуризацію валютних кредитів на житло. Крім того, Рада продовжила мораторій на стягнення майна за валютними кредитами.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.