В НАТО сім країн виступають проти вступу України: хто насмілився ставити Києву палиці в колеса

Окрім "обережних" США та Німеччини й проросійських Угорщини та Словаччини є несподівані супротивники

Вступ України в НАТО
Є країни, які діють тихо, прикриваючись явними супротивниками вступу України

Україна планує стати членом НАТО, оскільки це може гарантувати її безпеку від повторного нападу російського режиму. Проте всередині Альянсу існує потужний спротив тому, щоб прийняти Україну. І він не обмежується традиційно "обережними" США та Німеччиною, або проросійськими Угорщиною та Словаччиною: деякі країни діють з-за лаштунків, проте мають не менш руйнівний вплив на перспективи прийняття України.

Про це пише видання Politico. Видиму частину спротиву очолюють США та Німеччина. Перспектива прийняття України в НАТО викликає в Вашингтоні та Берліні істеричні побоювання, що Альянсу доведеться воювати проти Росії.

На іншому полюсі знаходяться країни, лідери-популісти яких займають відверто проросійську позицію. Це Угорщина та Словаччина – фактично, п'ята колонна Кремля в Альянсі. Обидві країни активно саботують ініціативи НАТО з допомоги Україні та постійно пропагандують на користь агресора.

"Орбан у соцмережі назвав план перемоги Зеленського "більш ніж жахливим". Роберт Фіцо зі Словаччини раніше цього місяця попередив, що дозвіл Україні приєднатися до НАТО "буде хорошою основою для третьої світової війни" і пообіцяв, що "ніколи не погодиться" на це", – нагадало видання.

Але є країни, які діють тихо, прикриваючись явними супротивниками вступу України. Декілька чиновників повідомили виданню, що тіньовий спротив очолюють Бельгія, Словенія та Іспанія. Ці три країни вдають з себе прихильників України, але протидіють зусиллям Києва таємно, знаючи, що до пори їхня діяльність схована за спинами США та Німеччини.

"Є й інші країни, які не хочуть швидко діяти на прохання Києва, але задоволені тим, що ховаються в тіні. "Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть", – сказав один із представників НАТО. Другий чиновник сказав, що країни "підтримують це абстрактно, але як тільки це наблизиться до реалізації", вони почнуть заперечувати цю ідею більш публічно", – зазначило видання.

Чому Україну не запрошують до НАТО

Після представлення Володимиром Зеленським Плану перемоги, в якому одним із ключових пунктів є вступ України до НАТО, генсек Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте прокоментував це. Він заявив, що місце 33-го члена НАТО залишається вільним для України, однак запрошення варто очікувати лише у майбутньому, а не зараз.

Американський конгресмен Джеррі Конноллі, голова Парламентської асамблеї НАТО, пояснив, що в Україні триває війна, і перед вступом в НАТО необхідно відновити суверенітет над усіма територіями. Le Monde писала, до цього часу США та Німеччина блокували можливості розширення НАТО коштом України. Водночас Франція та Великобританія підтримують більш швидкі дії в цьому питанні.

Під час зустрічі 16 жовтня між Байденом та лідерами Німеччини, Великої Британії та Франції — Олафом Шольцом, Кіром Стармером та Еммануелем Макроном — не вдалося досягти консенсусу щодо плану перемоги Зеленського, і малоймовірно, що це стане до американських виборів. Проте, як писало видання, США вже не мають принципових заперечень проти "простого запрошення" України в НАТО. Якщо Гарріс стане президентом, Байден може розпочати роботу над цим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube