Окрім "обережних" США та Німеччини й проросійських Угорщини та Словаччини є несподівані супротивники
Україна планує стати членом НАТО, оскільки це може гарантувати її безпеку від повторного нападу російського режиму. Проте всередині Альянсу існує потужний спротив тому, щоб прийняти Україну. І він не обмежується традиційно "обережними" США та Німеччиною, або проросійськими Угорщиною та Словаччиною: деякі країни діють з-за лаштунків, проте мають не менш руйнівний вплив на перспективи прийняття України.
Про це пише видання Politico. Видиму частину спротиву очолюють США та Німеччина. Перспектива прийняття України в НАТО викликає в Вашингтоні та Берліні істеричні побоювання, що Альянсу доведеться воювати проти Росії.
На іншому полюсі знаходяться країни, лідери-популісти яких займають відверто проросійську позицію. Це Угорщина та Словаччина – фактично, п'ята колонна Кремля в Альянсі. Обидві країни активно саботують ініціативи НАТО з допомоги Україні та постійно пропагандують на користь агресора.
"Орбан у соцмережі назвав план перемоги Зеленського "більш ніж жахливим". Роберт Фіцо зі Словаччини раніше цього місяця попередив, що дозвіл Україні приєднатися до НАТО "буде хорошою основою для третьої світової війни" і пообіцяв, що "ніколи не погодиться" на це", – нагадало видання.
Але є країни, які діють тихо, прикриваючись явними супротивниками вступу України. Декілька чиновників повідомили виданню, що тіньовий спротив очолюють Бельгія, Словенія та Іспанія. Ці три країни вдають з себе прихильників України, але протидіють зусиллям Києва таємно, знаючи, що до пори їхня діяльність схована за спинами США та Німеччини.
"Є й інші країни, які не хочуть швидко діяти на прохання Києва, але задоволені тим, що ховаються в тіні. "Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть", – сказав один із представників НАТО. Другий чиновник сказав, що країни "підтримують це абстрактно, але як тільки це наблизиться до реалізації", вони почнуть заперечувати цю ідею більш публічно", – зазначило видання.
Після представлення Володимиром Зеленським Плану перемоги, в якому одним із ключових пунктів є вступ України до НАТО, генсек Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте прокоментував це. Він заявив, що місце 33-го члена НАТО залишається вільним для України, однак запрошення варто очікувати лише у майбутньому, а не зараз.
Американський конгресмен Джеррі Конноллі, голова Парламентської асамблеї НАТО, пояснив, що в Україні триває війна, і перед вступом в НАТО необхідно відновити суверенітет над усіма територіями. Le Monde писала, до цього часу США та Німеччина блокували можливості розширення НАТО коштом України. Водночас Франція та Великобританія підтримують більш швидкі дії в цьому питанні.
Під час зустрічі 16 жовтня між Байденом та лідерами Німеччини, Великої Британії та Франції — Олафом Шольцом, Кіром Стармером та Еммануелем Макроном — не вдалося досягти консенсусу щодо плану перемоги Зеленського, і малоймовірно, що це стане до американських виборів. Проте, як писало видання, США вже не мають принципових заперечень проти "простого запрошення" України в НАТО. Якщо Гарріс стане президентом, Байден може розпочати роботу над цим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.