В НАБУ відреагували на обшуки у своїх детективів - кажуть про порушення законних процедур та побоюються витоку інформації

НАБУ провело понад 70 обшуків, вони стосувалися 15 детективів бюро

НАБУ
В НАБУ кажуть, що при одному з обшуків силовики застосували фізичну силу

21 липня в Україні у детективів НАБУ в різних регіонах пройшли обшуки. Їх проводили СБУ, ДБР та Офіс Генерального прокурора. НАБУ опублікувало офіційне роз’яснення ситуації, заявивши про порушення законних процедур і загрози для роботи інституції.

Понад 70 обшуків провели одночасно в різних регіонах України. Вони стосувалися щонайменше 15 детективів НАБУ.

За інформацією НАБУ, у більшості випадків обшуки проводилися без ухвал суду, що суперечить процесуальному порядку. Формальними підставами для обшуків називалися підозри у ДТП, однак деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з РФ, хоча жодного прямого зв’язку між цими звинуваченнями немає.

СБУ розпочало позапланову перевірку охорони державної таємниці в НАБУ. Ця перевірка охоплює співробітників із доступом до секретної інформації та негласних розшукових дій.

У НАБУ вважають, що така перевірка може призвести до витоку інформації про поточні або заплановані операції Бюро й САП. Крім того, заявили в бюро, під час одного з обшуків, застосували фізичну силу до детектива, який не чинив жодного спротиву.

Обшуки в НАБУ

На момент початку слідчих дій директор НАБУ Семен Кривонос перебував за кордоном — у відрядженні у Великій Британії, де планувалась зустріч із міністром закордонних справ. У відповідь на події він ухвалив рішення достроково повернутися в Україну.

НАБУ заявляє, що з’ясовує юридичні підстави проведених дій і розпочало внутрішню перевірку.

«Ризик присутності агентів впливу країни-агресора залишається для будь-якого органу влади. Проте це не може бути підставою для зупинення роботи всієї інституції», - додали в НАБУ.

Зранку 21 липня стало відомо про спецоперацію СБУ та Офісу генпрокурора. За даними ЗМІ, детективам НАБУ інкримінували держзраду, корупцію і незаконну торгівлю з РФ. Ці звинувачення викликали широкий резонанс, адже зазвичай НАБУ виступало стороною, що викриває подібні злочини, а не фігурує у них.

Пізніше стало відомо, що один із керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслан Магамедрасулов опинився у центрі масштабного розслідування, яке проводять Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора. Слідчі встановили, що посадовець, відповідальний за координацію роботи НАБУ у прифронтових регіонах (Дніпропетровська та Запорізька області), налагодив контакти з представниками Росії та допомагав своєму батькові вести незаконну торгівлю з країною-агресором.

У ході розслідування з’ясувалося, що Магамедрасулов перебував у тісному контакті з народним депутатом-втікачем Федором Христенком, колишнім представником забороненої партії ОПЗЖ. Христенка пов’язують із російськими спецслужбами, а також йому закидають неофіційний вплив на діяльність НАБУ.

Наразі вирішується питання про повідомлення посадовцю про підозру за статтею 111-2 Кримінального кодексу України — пособництво державі-агресору.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити