Присутність фахівця ФБР у НАБУ підкреслює тверду рішучість України боротися з корупцією на всіх рівнях
У рамках співпраці з Федеральним бюро розслідувань США (ФБР) до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) приєднався спеціальний агент з питань корупції. Він прибув до Києва ще у березні в рамках угоди з ФБР.
Про це йдеться у звіті за період з 1 січня по 31 березня 2024 року, який підготував Спеціальний генеральний інспектор Міністерства оборони США з операції "Атлантична рішучість" (OAR) Роберт Сторч. У цьому звіті, що подається Конгресу, підсумовуються програми та операції США, пов’язані з Україною, пише SUD.UA.
Як зазначено у звіті, в грудні 2023 року, як умова для початку переговорів про вступ до ЄС, український парламент прийняв закон, що дозволяє НАБУ найняти 300 нових детективів і надає САП оперативну незалежність від Офісу генпрокурора.
Державне Бюро США з питань міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронних органів (INL) надало підтримку Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) у процесі відбору нового персоналу. Протягом кварталу INL провело оцінку та розпочало процес закупівлі тестів на загальні навички та психологічної оцінки, які допоможуть НАБУ у виборі найкваліфікованіших кандидатів.
INL також зазначило, що в рамках міжвідомчої угоди з Федеральним бюро розслідувань (ФБР) у березні до Києва прибув міжнародний спеціальний агент з питань корупції, який повинен увійти в НАБУ.
31 серпня 2023 року Національне антикорупційне бюро України та Федеральне бюро розслідувань США скріпили партнерство у сфері протидії корупційним злочинам. Меморандум про взаєморозуміння, підписаний між відомствами, передбачає співпрацю у розслідуваннях, обмін інформацією, а також спільні дії щодо повернення активів, здобутих злочинним шляхом.
Цей Меморандум є продовженням багаторічної взаємодії – з 2016 року відомства ефективно та поглибленно співпрацюють. У межах новоукладеного Меморандуму між НАБУ та ФБР сторони обмінюватимуться інформацією, проводитимуть навчання та реалізовуватимуть спільні напрацювання у сфері розслідування корупційних злочинів.
Нагадаємо, 24 травня директор НАБУ Семен Кривонос усунув свого першого заступника у зв'язку з розслідуванням зливу інформації. Раніше НАБУ офіційно заявило про початок розслідування можливого витоку конфіденційної інформації. Це відбулося після того, як з'явилася інформація про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) разом з поліцією проводила обшуки в приміщеннях одного з детективів НАБУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.