Обшуки САП в НАБУ: в бюро офіційно підтвердили розслідування щодо можливого витоку інформації

Читать на русском

Національне антикорупційне бюро відреагувало на повідомлення про проведення обшуків в приміщеннях одного з детективів спецпідрозділу НАБУ і заявило, що воно проводить розслідування

Читать на русском
НАБУ і САП
У НАБУ кажуть, що розслідування проводить Управління внутрішнього контролю бюро

Національне антикорупційне бюро відреагувало на повідомлення про проведення обшуків в приміщеннях одного з детективів спецпідрозділу НАБУ і заявило, що воно проводить розслідування

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) офіційно заявило про початок розслідування можливого витоку конфіденційної інформації. Це відбулося після того, як з'явилася інформація про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) разом з поліцією проводила обшуки в приміщеннях одного з детективів НАБУ. Бюро сподівається на взаємну повагу та партнерський підхід у роботі зі своїми колегами з САП.

Про це НАБУ повідомило у своїх соцмережах. В офіційному повідомленні говориться, що практично всі слідчі дії, які проводилися, були здійснені за участю прокурорів САП та оперативників Національної поліції.

"На підставі повідомлення за відповідною резолюцією Директора НАБУ Управлінням внутрішнього контролю НАБУ розпочато досудове розслідування щодо можливого витоку інформації", - повідомили в НАБУ.

Бюро також звернулося до колег у САП і заявило, що має достатньо ресурсів для проведення розслідувань.

"НАБУ завжди гарантує незалежне, неупереджене та всебічне досудове розслідування і чекає від наших основних партнерів такого ж підходу", - додали в НАБУ.

Що цьому передувало

Український журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з Національною поліцією розпочали проведення обшуків у приміщеннях одного з детективів спеціального підрозділу Національного антикорупційного бюро, який працював під прикриттям. Приводом для цієї дії стала справа про можливий витік інформації з досудового розслідування. Цей випадок став несподіваним і шокуючим для багатьох.

Згідно з повідомленням від Юрія Бутусова, цей департамент виконує вказівки Олега Татарова, одного з ключових фігурантів у справі, яку розслідує НАБУ. Факт того, що Клименко дозволив поліції та самому Татарову отримати доступ до матеріалів цього підрозділу, став причиною серйозних обговорень, додав журналіст.

За словами Бутусова, Спеціалізована антикорупційна прокуратура пояснила необхідність проведення обшуків витоком інформації з однієї з найгучніших кримінальних справ, пов'язаних із ключовим організатором "великого будівництва". Це може бути лише початок інших дій, ймовірно, серед фігурантів справи з'являться й посадові особи НАБУ.

Що сказали в САП після цього

САП підтвердила обшуки. Однак заявила, що вони проводилися лише за місцем проживання активного працівника НАБУ – детектива одного з підрозділів. А жодних обшуків або слідчих дій у приміщеннях НАБУ за їхньою ініціативою не проводилося.

САП заявила, що здійснює процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні, яке проводить Управління внутрішнього контролю НАБУ за статтями 364 та 387 КК України щодо можливого вчинення кримінальних правопорушень співробітниками Бюро.

За поясненням САП, до проведення обшуку залучилася Національна поліція України через обмеженість ресурсів Управління внутрішнього контролю НАБУ.

Справа Олега Татарова

Олег Татаров, заступник голови Офісу президента України, обійняв цю посаду у серпні 2020 року за указом президента України. Це призвело до значної критики з боку громадських діячів, журналістів, а також адвокатів та родичів загиблих Героїв Небесної сотні. Проте сам президент не погоджувався з критикою.

У 2020 році стало відомо, що НАБУ розслідує справу щодо Татарова, пов'язану із його можливим втручанням у фальсифікацію експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. Йому підписали підозру в грудні того ж року. Однак на той час генпрокурорка України Ірина Венедіктова відсторонила прокурорів, які ведуть цю справу. Після цього громадські активісти вимагали відставки Венедіктової, глави ОП Андрія Єрмака та самого Татарова. НАБУ, серед іншого, вело прослуховування Татарова.

Також Татарова називали одним з осіб, які перешкоджають призначенню нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Олександра Клименка. Клименко, який раніше працював у НАБУ, розслідував справу, в якій НАБУ підозрювало Татарова у причетності до корупційної схеми ще під час його роботи адвокатом. Проте наразі ця справа не завершена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.