“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Гуманітарна ситуація в Маріуполі залишається складною
В Маріуполі окупанти на період новорічних свят заборонили проводити будь-які масові заходи. Зокрема, жителям не можна збиратись разом в кількості понад 50 осіб, включаючи святкування в кафе та ресторанах. Про це повідомив заступник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
"Незрозуміло, як в такому випадку вони будуть корегувати черги до польових кухонь, банкоматів та окупаційних бюрократів. Тому, що актуальності для вуличних зібрань або святкувань в цивілізованих умовах така заборона немає", - прокоментував заборону Андрющенко.
Ситуація зі світлом та водою
Лівобережжя Маріуполя знову залишилося без електрики через зливу. Проте, на відміну від Кальміуського району, з водою. Але здебільшого вода у квартирах з'являється через опади. Вони вже стали типовим явищем для більшості маріупольців.
Знесення будинків
Демонтаж в місті не зупиняється ані на хвилину. Загарбники дістались вулиці Куїнджі. Вже мертві квартали перетворюються на справжню пустелю. З розміром площі демонтажу центр міста наближається до району Азовсталі на Лівобережжі. Мапа Маріуполя змінюється кардинально.
"Тепер можна легко побачити, що люди мешкають здебільше на околицях. Значна частина містян перебралась в дачну забудову, щоб пережити зиму з буржуйками", - каже радник мера.
Люди намагаються покинути Маріуполь
Зростає кількість тих, хто виїжджає з міста. Черга на перетин кордону між Україною та росією в Новоазовському районі сягає 32 кілометри щільних заторів, а час очікування зростає до 24 годин. Люди намагаються врятуватись від холоду та голоду єдиним доступним шляхом.
Україна має всі шанси деокупувати Маріуполь за менший термін, ніж російські загарбники витратили на його окупацію. Зокрема, ЗСУ можуть це зробити до кінця цього року. Таку думку висловив колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес. Окупанти, які є в Маріуполі, нічого не захищають. Вони побачать, що опинилися у пастці спиною до Азовського моря, а це зовсім інший збіг обставин.
Нагадаємо, росія готує другу хвилю мобілізації, формує загони тероборони та народні дружини. Крім того, Німеччина відмовилась надати ЗРК Patriot Україні.
Також Інформатор писав, чому Бахмут є стратегічно важливою територією та як окупанти використовують в'язнів на полі бою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.