"В лютому Росія планує загострення на фронті", - Данілов про плани окупантів у війні

Читать на русском

Окупантам треба хоч якось виправдати свої невдачі на полі бою

Читать на русском
"В лютому Росія планує загострення на фронті", - Данілов про плани окупантів у війні
Олексій Данілов, секретар РНБО

Окупантам треба хоч якось виправдати свої невдачі на полі бою

Росіяни розраховують на нове загострення на фронті в лютому, щоб змусити Україну підписати вигідні для себе «мирні угоди». Найближчим часом у Росії, імовірно, відбудеться чергова хвиля мобілізації.

Про це "Суспільному" розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

За словами Данілова, лютий для Росії буде важливим, так як тоді буде рік з дати повномасштабного вторгнення. Російські військові можуть спробувати знову змусити Україну здатись.

"Лютий для них буде вирішальний. Тому що дати для них важливі - річниця, тощо. Вони готуються до загострення. Зараз людина на прізвище Козак активізувався. Проводить зустрічі з діячами з Європи для того, щоб примусити нас до підписання певних мирних, як вони вважають, угод а-ля "мінськ-3"", - розповів він.

Секретар РНБО заявив, що не дивлячись на всі можливі провокації Україна готова до будь якого розвитку події. Постійно відбуваються засідання Ставки Верховного головнокомандувача. На них всі представники влади доповідають президенту, як діятимуть на тих чи інших напрямках. Обговорюється, як буде відбиватись та чи інша загроза.

"Багато є маркерів, які дають нам привід говорити про те, що у лютому вони можуть мати ще одну спробу для того, щоб вирішити це питання... Червоний хрест зараз почав дуже турбуватися, а чим же ми вбиваємо росіян. Багато маркерів, які вказують, що у лютому може бути певне загострення", - сказав Данілов.

Він підкреслив, що українські військові здійснюють щоденний наступ. Він також впевнений, що "потужна зброя буде в України, і не тільки Patriot".

"Рано чи пізно у нас будуть потужні танки, зовсім інші літаки - і це буде вже найближчим часом", - зауважив він.

Чому Росії важливо змінити хід війни

Упродовж останніх 6 місяців війни дії Росії на фронті можна назвати заблокованими. Окупанти ніби загнані в глухий кут. З липня 2022 року вони ніде не просуваються. Навпаки, втрачають раніше захоплені території. Так, окупантам не вдалося захопити Київ, Харків, Миколаїв, північні області України. Пізніше їм довелося втікати з тимчасово окупованих територій Харківської та Херсонської областей, включно з містом Херсон.

Росія, її народ, який все життя "годувала" пропаганда байками про велич РФ, не звикли до такого. Їм дико змиритися з тим, що їхня "велика" держава зазнає невдач, особливо на фронті. "Друга армія світу" уже півроку не може захопити невелике місто Бахмут Донецької області, а це навіть не обласний центр. Ба більше, Росія почала все частіше отримувати "бавовняні" привіти в глиб своєї території. Це говорить про неспроможність РФ захистити свій народ. А в росіян навіть не виникло запитання, де поділися гроші, які Росія заробляє на продажі нафти і газу? Чому ППО РФ не спроможна протидіяти противнику?

Щоб хоч якось виправдати свої невдачі, пропагандисти почали розповідати своїм громадянам, що вони воюють не з українцями, а з НАТО. Інакше як можна виправдати шалені втрати та постійні невдачі на фронті? Росія не може визнати, що така маленька, в порівнянні з РФ, Україна перемагає у війні. Адже вони постійно нав'язували наратив про меншовартість України і нездатність українців самостійно існувати.

Забігаючи наперед, можна припустити, що програвши війну, Кремль подасть це як свою "перемогу". Швидше за все, окупанти розповідатимуть, що позбулися невигідних їм територій, які економічно слабкі і потребують значних фінансових вкладень для відбудови та відродження післявоєнної економіки.

Нагадаємо, окупанти вже півроку переносять дату захоплення Донбасу, а на Бахмутському напрямку щодня зазнають невдач. Це лише показує, наскільки Росія ослабла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.