Головна
Місто
Київ
08:37, 2 Грудень
Информатор UA

Интро

Під час відключень світла в українців з'являється ще одна проблема — відсутність зв’язку. Це додає багато незручностей. У Києві влада міста разом з мобільними операторами створила алгоритм безперебійної роботи мобільного зв’язку на випадок блекауту. Про це в національному телемарафоні заявив начальник КМВА Сергій Попко. За його словами, йдеться не лише про генератори для станцій мобільного зв’язку. "Ми намагаємося якомога більше станцій мобільного зв’язку забезпечити генераторами. Своєю чергою, це вежі загальнонаціонального масштабу, які забезпечують зв’язком як Україну, так і Київ", — розповів Попко. Також за його словами, для забезпечення зв'язком влада планує використовувати інтернет від Starlink і мережу оптоволоконних ліній в області. Такі мережі працюють навіть під час блекауту. Їх планують провести до 200 Пунктів незламності у десяти районних державних адміністраціях. "Там буде розгорнутий Wi-Fi. Крім того, я хотів би звернутись до киян, що треба не забувати старе-добре FM-радіо. Моя порада: мати все ж таки всім радіоприймачі для отримання оперативної інформації, — наголосив Попко. Що робити, якщо раптом зникне мобільний зв'язок? На випадок можливого відключення електроенергії та тимчасового зникнення мобільного зв’язку зберігайте важливу інформацію. Найважливіші номери: 101 – пожежна охорона 102 – поліція 103 – швидка допомога 104 – аварійна служба газу Як перейти в національний роумінг? Якщо зникла мережа певного оператора мобільного зв'язку, то можна скористатися послугою “національний роумінг”: Вимкнути автовибір мережі (Налаштування – Мобільна мережа – Оператор (або вибір мережі)). На Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор. На iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі. Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell. Якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу. Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS. Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора. Важливо: раз на день намагайтеся повернутися до мережі свого оператора – вручну або увімкнувши автовибір мережі. Як раніше писав Інформатор, у “Київстар” попередили, що мобільний зв'язок в Україні може залишитися в режимі точкового покриття. Також ми пояснювали, чому разом зі світлом зникає зв'язок. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

В Києві під час блекауту буде працювати мобільний зв'язок: що для цього зроблять

Читать на русском

В умовах блекауту спостерігаються проблеми з мобільним зв’язком

Читать на русском
В Києві під час блекауту буде працювати мобільний зв'язок: що для цього зроблять
Відсутність зв’язку може бути в усіх регіонах України

В умовах блекауту спостерігаються проблеми з мобільним зв’язком

Під час відключень світла в українців з'являється ще одна проблема — відсутність зв’язку. Це додає багато незручностей. У Києві влада міста разом з мобільними операторами створила алгоритм безперебійної роботи мобільного зв’язку на випадок блекауту.

Про це в національному телемарафоні заявив начальник КМВА Сергій Попко. За його словами, йдеться не лише про генератори для станцій мобільного зв’язку.

"Ми намагаємося якомога більше станцій мобільного зв’язку забезпечити генераторами. Своєю чергою, це вежі загальнонаціонального масштабу, які забезпечують зв’язком як Україну, так і Київ", — розповів Попко.

Також за його словами, для забезпечення зв'язком влада планує використовувати інтернет від Starlink і мережу оптоволоконних ліній в області. Такі мережі працюють навіть під час блекауту. Їх планують провести до 200 Пунктів незламності у десяти районних державних адміністраціях.

"Там буде розгорнутий Wi-Fi. Крім того, я хотів би звернутись до киян, що треба не забувати старе-добре FM-радіо. Моя порада: мати все ж таки всім радіоприймачі для отримання оперативної інформації, — наголосив Попко.

Що робити, якщо раптом зникне мобільний зв'язок?

На випадок можливого відключення електроенергії та тимчасового зникнення мобільного зв’язку зберігайте важливу інформацію.

Найважливіші номери:

  • 101 – пожежна охорона
  • 102 – поліція
  • 103 – швидка допомога
  • 104 – аварійна служба газу

Як перейти в національний роумінг?

Якщо зникла мережа певного оператора мобільного зв'язку, то можна скористатися послугою “національний роумінг”:

  1. Вимкнути автовибір мережі (Налаштування – Мобільна мережа – Оператор (або вибір мережі)). На Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор. На iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.
  2. Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell.
  3. Якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
  4. Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора. Важливо: раз на день намагайтеся повернутися до мережі свого оператора – вручну або увімкнувши автовибір мережі.

Як раніше писав Інформатор, у “Київстар” попередили, що мобільний зв'язок в Україні може залишитися в режимі точкового покриття.

Також ми пояснювали, чому разом зі світлом зникає зв'язок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.