Кожна повістка, сформована за допомогою реєстру Оберіг, матиме свій QR-код
Уряд затвердив новий зовнішній вигляд повісток від ТЦК. Вони будуть формуватися двома способами: або на бланку, або за допомогу електронного Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів "Оберіг". При цьому всі повістки, на папері та в електронному форматі, у тому числі роздруковані, мають однакову юридичну силу. Відповідні рішення про внесення змін ухвалив Кабінет Міністрів.
Про це пише "Судово-юридична газета". Кожна повістка, сформована за допомогою реєстру "Оберіг", містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду. У такому разі паперова форма повістки також повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.
Порядок проведення призову доповнено нормами, за якими перевірка чинності повісток, сформованих за допомогою електронного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг», проводиться шляхом зчитування QR-коду за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості, зазначені у повістці, у тому числі засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням мобільного додатка. Тобто, перевірити повістку можна буде через Резерв+.
Кожна повістка, сформована за допомогою реєстру «Оберіг», містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду. QR-код містить інформацію, зазначену в пункті 29 цього Порядку, а також реєстраційний номер поштового відправлення у разі відправлення повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням.
Зауважимо, повістку з QR-кодом може вручити лише уповноважена особа. Повістка, сформована за допомогою реєстру «Оберіг», може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.
Повістки, сформовані за допомогою реєстру «Оберіг», можуть:
У разі надсилання повістки, сформованої за допомогою реєстру «Оберіг», засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв’язку, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка.
Раніше Міністерство оборони України заявило, що українцям не будуть надсилати повістки через електронну платформу Резерв +. Причина цього полягає в відсутності відповідної юридичної основи для таких дій. Щоб запровадити електронні повістки, потрібно розробити та затвердити необхідну нормативно-правову базу.
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що хоч технічні можливості для вдосконалення Резерв + існують і можуть бути реалізовані розробниками, наразі законодавчі основи для електронного вручення повісток відсутні. Тому легальним способом вручення повісток залишається їх надсилання рекомендованими листами з описом вкладення. На цей час, будь-які заяви про електронні повістки через Резерв + не мають під собою реальної юридичної основи і є лише чутками.
Нагадаємо, співробітники ТЦК та СП можуть перестати видавати повістки військовозобов’язаним чоловікам на вулицях. Це має статися після того, як всі громадяни призовного віку оновлять свої військово-облікові дані. Крім того, усі порушники мобілізаційних норм мають самостійно з’явитися до військкоматів або зареєструвати у застосунку Резерв+.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.