В ISW показали карту боїв біля Авдіївки: росіяни просунулися, використавши тактичну несподіванку

Читать на русском

Окупанти здійснили перегрупування та змістили фокус своїх наступальних операцій

Читать на русском
Бої поблизу Авдіївки
В ISW показали карту боїв біля Авдіївки

Окупанти здійснили перегрупування та змістили фокус своїх наступальних операцій

Російські окупанти поблизу Авдіївки використали так звану "тактичну несподіванку": ворог оперативно перегрупувався та змістив фокус наступальних операцій без відома ЗСУ. Завдяки цьому російським загарбникам вдалося досягнути на цій ділянці фронту локальних успіхів. Однак така тактика не свідчить про системні зміни.

Про те, яка ситуація біля Авдіївки, розповіли фахівці американського інституту вивчення війни (ISW). Експерти зазначили, що окупанти частково засвоїли тактику ведення війни в Україні та навчились використовувати певні її елементи. 

За словами військового експерта Костянтина Машовця, ворог здійснив перегрупування поблизу Авдіївки та зумів змістити фокус власного наступу, маневруючи з північної частини Авдіївського коксохімічного заводу на північно-східні ділянки міста. Цей маневр, ймовірно, був здійснений без відома українських сил, що дало росіянам певну тактичну перевагу. Машовець називає ці маневри "тактичною несподіванкою" й запевняє, що саме вона дозволила окупантам досягнути просування під Авдіївкою. 

В ISW показали карту боїв біля Авдіївки: росіяни просунулися, використавши тактичну несподіванку 1

Важливо підкреслити, що ISW не зафіксував інших подібних випадків застосування тактичної несподіванки з боку російських військ останнім часом. Це може свідчити про те, що просування в районі Авдіївки є лише локальним явищем, а не свідченням більш широких змін у російській тактиці. Експерти ISW роблять такі висновки:

  • Російські війська в районі Авдіївки продемонстрували обмежену адаптацію на тактичному рівні.
  • Ця адаптація не є системною і не поширюється на всі угруповання російських військ в Україні.
  • Широкомасштабні тактичні невдачі рф свідчать про те, що військове командування не вчиться на своїх помилках і не впроваджує кращі практики на фронті.

ЗСУ зводять оборону на захід від Авдіївки

Згідно з аналізом відкритих даних, проведеним експертом Юліаном Рьопке, українські війська активно зводять оборонні рубежі на захід від Авдіївки. Цей крок робиться у відповідь на просування російських окупантів, які за останній час зуміли змістити фронт на 5 кілометрів до міста.

Оборонні рубежі зводяться з використанням природних перешкод, таких як ставки та невеликі річки. Ця місцевість робить оборону більш стійкою, адже водні перешкоди ускладнюють просування ворожої техніки.

Наразі російські війська продовжують наступ широким фронтом довжиною 10-15 кілометрів. Українське командування заявляє про стабілізацію фронту на лінії Бердичі - Семенівка - Орлівка - Тоненьке - Первомайське. Ця лінія оборони спирається на вищезгадані природні перешкоди, що дає українським захисникам кращі шанси на стримування ворога.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.