В Іспанії паніка через скасування купюр у 50 євро: що відомо

Банкноти в 50 євро підробляють частіше, ніж купюри інших номіналів, оскільки «купюри вище 50 євро в деяких юрисдикціях можуть виглядати підозріло і їх важко обміняти

50 євро Фото - Getty Images
50 євро Фото - Getty Images

В Іспанії з'явилася інформація про відмову місцевої влади від використання купюр номіналом 50 євро, що викликало паніку у громадян. Про це 14 квітня повідомляє видання EuroVerify. 

У статті, яка була поширена в Іспанії, говорилося, що влада країни вирішила відмовитися від використання купюри в 50 євро вже у квітні поточного року. Однак цю статтю пізніше видалили. У відповідь на це повідомлення Центральний Банк Іспанії випустив прес-реліз, в якому спростував цю інформацію, пояснивши, через що могли з'явитися такі відомості. Так, Банк Іспанії регулярно здійснює перевірку банкнот та монет, які йому повертають банки. Усі купюри та монети, що перебувають у неналежному стані, вилучаються з обігу, знищуються та замінюються на нові. ЦБ країни зазначив, що ця процедура проводиться для всіх номіналів грошових коштів. 

 

Повідомлення про те, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) планує відмовитись від купюр номіналом у 50 євро з метою боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, також з'явилося і в Італії. Однак і ЄЦБ, і Банк Італії заявили, що не ухвалювали подібних рішень. 

«Ні Банк Іспанії, ні якийсь інший Центральний банк у єврозоні не віддавав розпорядження про вилучення будь-яких євробанкнот чи монет. Усі євробанкноти зберігають свою цінність і залишаються в обігу», — заявили в ЄЦБ.

За словами професора кримінології в Університеті Кардіффа в Уельсі Майкл Леві, банкноти в 50 євро підробляють частіше, ніж купюри інших номіналів, оскільки «купюри вище 50 євро в деяких юрисдикціях можуть виглядати підозріло і їх важко обміняти».

Як раніше повідомляв Інформатор, суттєве зміцнення гривні відбувається на тлі зниження інтересу українців до долара. Воно таке відчутне, що навіть суттєво вплинуло на показники ввезення валюти до України. За перші два тижні квітня загальний обсяг валютних інтервенцій Нацбанку, тобто продажу доларів та євро на міжбанку, склав $928 млн. Для порівняння: у січні впродовж двох тижнів регулятор «спалив» на валютному ринку понад $1 млрд резервів. Навіть найкращі професіонали не знають, як довго триватиме зростання чи падіння курсу, та коли тенденція зміниться, тому зазвичай експерти радять не намагатися переграти ринок, вгадуючи курс, якщо ви робите довготривалу ставку на іноземну валюту, то краще купувати її щомісяця, не звертаючи уваги на поточні коливання ціни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube