В енергосистемі України 8 жовтня зберігається дефіцит потужності - коли варто особливо економити електрику

На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти

Укренерго
Відключення світла 8 жовтня в Україні не передбачаються

В Україні споживання електроенергії, порівняно з попереднім днем, відчутно знизилось. Графіки відключення світла не застосовуватимуться. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. Про це 8 жовтня повідомили у пресслужбі Укренерго.

Споживання електроенергії знизилось. Сьогодні, 8 жовтня, його рівень, станом на 09:30, був на 6,5% нижчим, ніж у понеділок. Це пояснюється зміною погодних умов та значно ефективнішою, ніж учора, роботою побутових СЕС. Вчора, 7 жовтня, добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й попереднього робочого дня – у п’ятницю, 4 жовтня.

"Зараз енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00", - наголосили в Укренерго. 

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 2 199 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 581 МВт. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 546 населених пунктів. Зокрема, внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Запорізькій, Херсонській областях.

"Через наслідки негоди були знеструмлені 32 населені пункти – на Сумщині, Дніпропетровщині та Черкащині. З технічних причин є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Сумській і Чернігівській областях", - додали в Укренерго. 

Скільки годин на добу не буде світла взимку

Прогнози про те, скільки годин на добу українці залишатимуться без електрики взимку надзвичайно різноманітні, йдеться у публікації NV. Згідно з песимістичним сценарієм, наведеним у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), відключення можуть тривати до 18 годин на добу. Масштаби відключень будуть залежати від того, наскільки холодною буде зима 2024/25 років, скільки потужностей вдасться відновити енергетикам до настання холодів, та від того, чи будуть нові атаки на енергетичну інфраструктуру.

Оптимістичний сценарій, згаданий у цьому звіті - відсутність електрики взимку протягом чотирьох годин на добу. Виконувач обов'язків голови правління НЕК Укренерго Олексій Брехт заявляв 30 вересня, що, згідно з оновленим енергетичним балансом системного оператора на осінньо-зимовий період 2024−2025 років, очікуються незначні обмеження електроенергії лише протягом трьох місяців: у грудні-лютому.

«За температури, яка буде характеризуватися або нульовими, або позитивними значеннями ми будемо проходити цей період без обмежень. Якщо ж ми говоримо про температуру мінус 10−15 градусів за Цельсієм, обмеження можливі - вони не повинні перевищувати 1−1,5 тис. МВт потужності», — говорив Брехт.

Він уточнив, що зазначені обмеження еквівалентні одній черзі графіків погодинних відключень, тобто чотирьом годинам на добу. Якщо ж 10−15 градусів морозу буде протягом трьох діб і більше, дефіцит потужності в об'єднаній енергосистемі може становити 2−2,5 тисяч МВт, що можна порівняти з двома чергами відключень, що триватимуть вісім годин на добу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube