Попри зростаючий попит на сонячні панелі, серед населення та бізнесів все ще зберігається упереджене ставлення до цього джерела альтернативної енергії
Сонячна електростанція виробляє електрику не лише влітку. Також вона не "боїться" дощу й граду, а згенеровану нею електроенергію можна продавати. Про це розповіли у пресслужбі компанії YASNO з групи ДТЕК.
Сонячна електростанція виробляє електроенергію лише влітку. Насправді ні. У похмуру погоду станція може генерувати 10-25% від звичайних показників.
"Цього вистачить, аби покрити окремі потреби будинку. Решту ж обсягу можна докупити з мережі. Поліпшити роботу станції в холодну пору року можна, якщо змінити її нахил і регулярно чистити поверхню від снігу та листя", - пояснили у YASNO.
Сонячні станції потрібно накривати від дощу та граду. Сонячні панелі тільки здаються крихкими, але ззовні вони захищені міцним гартованим склом і рамою з анодованого алюмінію, тому стійкі до погодних умов.
Власник станції не може продавати згенеровану електроенергію. Якщо станція встановлена вдома, то її власник може продавати електроенергію за "зеленим" тарифом. А для бізнесу є механізм самовиробництва: станція виробляє надлишкові кВт-год — постачальник купує їх за ринковою ціною.
Орієнтовно встановлення сонячної електростанції для приватного будинку триває протягом місяця, для бізнесу - 45 днів. Це умовні терміни, які залежать від обсягу та особливостей проєкту. Вартість встановлення сонячної електростанції залежить від її розташування, обраного обладнання, потужності та інших факторів. Орієнтовна вартість електростанції з акумуляторами - 1 250-1 500 доларів за кожен кВт встановленої потужності, електростанції, що працює без світла - 500-550 доларів за кВт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.