В ДТЕК розповіли, скільки енергетиків загинули та постраждали через ворожі обстріли

У ворожому полоні знаходяться 5 працівників компанії

В ДТЕК розповіли, скільки енергетиків загинули та постраждали через ворожі обстріли
Фото: Уніан

З початку повномасштабного російського вторгнення загинуло 103 працівники "ДТЕК". Ще 21 вважаються зниклими безвісти. Отримали поранення 262 людини.

Про це в інтерв'ю "Energy Voice" розповіла прессекретарка "ДТЕК" Антоніна Антоша. Ще п'ятеро перебувають у російському полоні. За її словами, більшість працівників загинули на полі бою, захищаючи нашу країну від окупантів. Деякі енергетики приєдналися до Збройних сил України. 

"Але деякі з них дійсно загинули під час чергування в ДТЕК. Після звільнення територій Збройні сили України заходять із саперами для виявлення мін. Коли ми отримуємо дозвіл, на місце виїздять бригади з енергетиками. На жаль, інколи не всі міни знаходять, і у квітні у нас стався нещасний випадок. Одна з прихованих мін здетонувала, внаслідок вибуху один із наших співробітників загинув", – сказала Антоша, наголосивши, що це приклад того, як жорстокий напад російського диктатора володимира путіна торкнувся всіх аспектів життя в країні.

Варто додати, що росіяни за останні два місяці здійснили 18 атак по енергетичних підприємствах "ДТЕК". Внаслідок попередніх 24 енергетики отримали поранення, ще троє — загинули. Також були постраждалі серед рятувальників та працівників підрядних організацій.

Що цьому передувало

Через останні ракетні атаки окупантів половина енергетичної інфраструктури України пошкоджена. В країні застосовують планові та екстрені відключення світла. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя. Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в 500 мільйонів доларів. Під час засідання Ради ОЕСР прем'єр-міністр України Денис Шмигаль представив проєкт Плану відновлення України. Він передбачає три етапи, але пріоритетом наразі є етап виживання — швидкого відновлення критичної інфраструктури та енергетичного сектору для проходження зимового періоду. Додатково підтримати нашу країну вирішила Єврокомісія, яка виділить 30 мільйонів євро на LED-лампи для українців.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в Україні називають реалістичним сценарій повного блекауту

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube