В Дніпропетровській області виявили нові підозри на гепатит А

Читать на русском

З 1 по 7 грудня на Дніпропетровщині зафіксували шість випадків підозри на гепатит A

Читать на русском
Гепатит А
В ще однієї людини підтвердили гепатит А

З 1 по 7 грудня на Дніпропетровщині зафіксували шість випадків підозри на гепатит A

У Дніпропетровській області протягом тижня зафіксували шість нових випадків підозри на вірусний гепатит А. В одному з них захворювання підтвердили. Тривають лабораторні дослідження.
 
Про це повідомляють на сайті Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Зазначається, що нові випадки підозри на гепатит A були зафіксовані з 1 по 7 грудня.
 
В одного хворого підтвердили гепатит A. В епіцентрі спалаху проводять протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження.
"За результатами досліджень питної води збудник вірусного гепатиту А не виявили", - йдеться в повідомленні.

Спалах гепатиту А в Україні

Перший випадок захворювання на гепатит А зафіксували у Вінницькій області 16 жовтня. Вже 31 жовтня МОЗ визначив спалах гепатиту А на Вінниччині як надзвичайну ситуацію на рівні області. Наразі спалах гепатиту А на Вінниччині локалізували, проте поодинокі випадки ще фіксують.

Вірус гепатиту А зафіксували й в інших областях. Зокрема, в Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій та Сумській.
 
Українцям важливо знати найчастіші симптоми гепатиту А, серед них: підвищення температури тіла до 37,5–39 градусів; головний біль; слабкість, втома та млявість; нудота та блювання. На фоні цих симптомів може бути погіршення апетиту, неприємний запах з рота. Також внаслідок запалення печінки людина може відчувати тяжкість та біль у правому підребер'ї. У дітей часто виникає закреп або пронос.

З появою жовтяниці на 2-3 день стан хворого покращується, а на 7-14 день людина починає почувати себе здоровою, але залишаються патологічні зміни в печінці. Після хвороби у людини формується довічний імунітет, який запобігає повторному інфікуванню. У дорослих симптоми гепатиту А проявляються у складній формі, а жовтуху спостерігають у 70% випадків. Водночас у дітей до 6 років часто симптоми відсутні, а жовтуха розвивається лише у 10% випадків.
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.