В Concorde Capital назвали суму застави, яку вимагають для Мазепи: в 100 разів перевищує можливий збиток державі

Читать на русском

Розмір збитків державі, який інкримінують Ігорю Мазепі, становить 7 млн грн

Читать на русском
Ігор Мазепа
Судове засідання у справі Ігоря Мазепи відбудеться 19 січня о 12:00

Розмір збитків державі, який інкримінують Ігорю Мазепі, становить 7 млн грн

ДБР вимагає встановити затриманому бізнесменові Ігорю Мазепі заставу у розмірі 700 млн гривень. А сума застави, яку вимагають для його брата, Юрія Мазепи, становить 500 млн грн. При цьому загальна сума збитків завданих державі, у якій їх звинувачують - 7 млн грн.

Про це у коментарі виданню NV заявили в компанії Concorde Capital, засновником якої є Мазепа. Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які, як повідомляється, були виділені з порушенням законодавства.

"Розмір збитків державі в розмірі 7 млн грн, який інкримінують Ігорю Мазепі. В той же час застави для Ігоря Мазепи і його брата 700 і 500 млн грн відповідно", - заявила керівниця пресслужби Concorde Capital Ганна Дьяконова.

За її словами, судове засідання у справі Ігоря Мазепи відбудеться 19 січня о 12:00. Воно буде відкритим та проходитиме у Печерському районному суді міста Києва.

В Concorde Capital також заявляють, що затримання Ігоря Мазепи пов’язане з його публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу. В пресслужбі компанії кажуть, що у травні 2023 року Мазепа приєднався до потужного антирейдерського руху проти правоохоронців суддів, які використовують повноваження з незаконною метою.

"Ігор Мазепа був затриманий працівниками ДБР та поліції. Силовики діяли протизаконно та агресивно, допустили всі можливі процесуальні порушення в ході серії обшуків: не допустили адвокатів, вилучали всі без розбору документи і особисті кошти працівників компанії, обшукали офіс компанії без ухвали суду та з виламуванням дверей. Компанія вже готує звернення до керівництва держави щодо тиску на компанію та знищення силовиками інвестиційного клімату в Україні. Це звернення планують підписати власники сотень великих бюджетоутворюючих українських компаній. Питання по тиску на Ігоря Мазепу починає вже виходити далеко за межі слідчих дій, розпочатих правоохоронцями, як тільки Ігор Мазепа не побоявся заявити на всю країну про коруппованість силових структур та про створення антирейтингу недобросовісних правоохоронців", - заявили в Concorde Capital.

Затримання Ігоря Мазепи: деталі справи

18 січня власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали під час проходження україно-польського кордону на КПП Медика-Шегині. Крім самого бізнесмена, затримали і його брата Юрія Мазепу та 2 інших осіб.

В поліції повідомили, що їх затримали за махінації з землею стратегічного значення вздовж Київської дамби. Йдеться про понад 7 гектарів земель водного фонду між селами Хотянівка та Лебедівка, які незаконно відібрали з державної власності та безплатно передали у приватну власність.

Як повідомляє "Економічна правда" з посиланням на документи, яка отримали журналісти, у матеріалах справи Мазепа вказаний "замовником заволодіння ділянками". У документах йдеться, що протягом 2012-2021 років органи місцевого самоврядування та держвлади у Київській області прийняли низку рішень про виділення у приватну власність земельних ділянок "за рахунок територій, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС".

"За такої шахрайської схеми відбулось заволодіння земельними ділянками, на яких побудовано котеджні містечка елітної нерухомості Riviera Village, KyivSea, Shelest, GoldFish, Good River, Googlife Park, загальною площею понад 300 га", - йдеться у матеріалах справи.

Дії Ігоря Мазепи та його спільників кваліфікували за трьома статтями: ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ст. 233 (незаконна приватизація державного, комунального майна), ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.