В Австралії папуги сп'яніли після перекусу стиглим манго: їх лікують ветеринари

Папуги можуть страждати від сп'яніння кілька днів

В Австралії папуги сп'яніли після перекусу стиглим манго: їх лікують ветеринари

В Австралії, в регіоні Кімберлі, зараз кінець сезону манго, тому стиглі фрукти опадають і довго бродять на сонці. При цьому, вони стають доступним перекусом для червонокрилих папуг, але річ у тому, що фрукт їх п'янить. Тому в регіоні почали ловити птахів та відносити їх до ветеринарних клінік, щоб лікувати.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на АВС.

Так, минулого тижня одна ветеринарна лікарня вилікувала кілька п'яних папуг після того, як вони з'їли етанол у результаті поїдання фруктів, що впали.

«На даний момент ми бачили близько пів дюжини, але, на жаль, багато хто з них не потрапляє до клініки, тому що помирає, перш ніж люди їх знаходять. Зазвичай люди можуть їх підняти та спіймати. Вони досить мляві і перебувають на різних стадіях недоїдання», – розповів ветеринар Пол Мерфі.

Папуги страждають від сп'яніння кілька днів. До речі, птахів може вбити не лише алкоголь, а й їхня «п'яна поведінка».

«Ми чуємо кілька повідомлень про те, що летіли у вікна та сиділи на підлозі, не могли літати та були вразливі для кішок та інших хижаків», - додав ветеринар.

Червонокрилі папуги – єдині птахи, на яких сильно впливає ферментація манго. Деякі вчені припускають, що це може бути пов'язане з тим, що манго є єдиним широко доступним фруктом у Кімберлі, який сильно ферментує.

«Коли плоди дозріють, наступною фазою буде ферментація, на якій цукор перетвориться на спирт, і цей процес зробить ароматичні сполуки летючими, що приваблює птахів та інших тварин», - пояснив доктор Майкл Консідайн, доцент кафедри молекулярної біології рослин Університету Західної Австралії.

За його словами, червонокрилий папуга не приручений, тому п'яного птаха краще відносити до лікарні.

«Навіть якщо вони дозволяють людині забрати їх, зазвичай це відбувається тому, що вони дуже погано почуваються. Замість того, щоб забирати птахів додому та поміщати в клітку, віднесіть їх до ветеринара, щоб ми могли оцінити та побачити, що їм потрібно», - додав доктор Майкл Консідайн.

Нагадаємо, Британський The Natural History Museum оголосив переможців щорічного конкурсу Найкращий фотограф дикої природи 2021. У змаганні брали участь 50 тисяч зображень, з них журі відібрали 100 фіналістів. Крім того, музей відібрав додаткові фотографії, з яких виберуть, які найбільше сподобалися глядачам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube