"Якщо ми говоримо з Путіним, і ми в тих умовах, які є зараз, не посилені, – це на вході програшний статус для України. Це не про справедливий мир"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Український співак DISCOMAN презентує новий запальний трек “Тік-Так” у співпраці з іспанським репером DEVID. У кліпі до нього відомий боксер Денис Берінчик постав у ролі героя-коханця і продемонстрував свої танцювальні здібності.
За словами Елли Лібанової, українцям варто забути про те, що колись населення налічувало 52 млн осіб
За оцінками директорки Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, в 2033 році в Україні в межах кордонів 1991 року проживатимуть не більше 35 мільйонів громадян. І цей прогноз, на її думку, є оптимістичним. Експертка наголошує, що повернення до чисельності 52 мільйони осіб, яка була колись, очікувати не варто.
Навіть за найбільш сприятливих умов, коли повернуться всі мігранти та залучаться нові, скорочення населення є неминучим. При цьому для підтримки чисельності населення на рівні 30 млн Україна має щороку залучати близько 300 тисяч мігрантів. Про це Лібанова розповіла в коментарі виданню "РБК-Україна".
"Давайте забудемо про те, що у нас було 52 млн українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом у 2033 році нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року", - сказала директорка інституту.
За словами Лабінової, залучення великої кількості мігрантів піднімає питання про інтеграцію цих людей у суспільство та створення умов для їхнього комфортного проживання і працевлаштування. Водночас, на думку експертки, Україна не зможе самостійно забезпечити себе достатньою кількістю робочої сили, тому буде необхідно запрошувати працівників з інших країн, найімовірніше з менш розвинених.
Однак, якщо в Україні створити привабливі стартові умови для молоді, можна залучити мігрантів і з країн Центральної, Західної Європи, а також Польщі та країн Балтії. Лібанова підкреслює, що залучення мігрантів з різних країн може бути позитивним для України, якщо забезпечити їм гідні умови для життя і роботи. Це, у свою чергу, допоможе зберегти демографічний баланс і сприятиме економічному розвитку країни.
Так, за даними МВФ, у 2024-му середньорічна чисельність населення в Україні складатиме більше 33 млн осіб. Вже за рік цей показник збільшиться на майже 1 млн. А у 2029 році на території держави проживатимуть 36 млн осіб. Це все ще менше, ніж перебувало в країні до початку повномасштабної війни - близько 41 млн. Найнижчий показник був зафіксований у 2023-му році - 33,2 млн осіб.
Водночас, як повідомляє Євростат, населення країн Євросоюзу за 2023 рік зросло на 1,6 млн осіб і складає 449,2 млн осіб. Позитивна динаміка спостерігається другий рік поспіль. Пояснюється приріст зростанням міграційних рухів, особливо напливом біженців з України. Найбільший приріст спостерігався у Німеччині, Іспанії та Франції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.