"Якщо ми говоримо з Путіним, і ми в тих умовах, які є зараз, не посилені, – це на вході програшний статус для України. Це не про справедливий мир"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Український співак DISCOMAN презентує новий запальний трек “Тік-Так” у співпраці з іспанським репером DEVID. У кліпі до нього відомий боксер Денис Берінчик постав у ролі героя-коханця і продемонстрував свої танцювальні здібності.
Вчені вважають, що населення України у 2033 році становитиме від 26 до 35 мільйонів осіб
У 2033 році в Україні проживатиме від 26 до 35 мільйонів людей. Ця цифра не є остаточною, адже залежить від багатьох факторів. І цей сценарій ще є дуже оптимістичним.
Про це заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Елла Лібанова в етері телемарафону. Вона зазначає, що стан речей "гірший, ніж можна собі уявити".
За словами Лібанової, наразі демографічна ситуація в країні є дуже поганою. Зараз вона не бачить якихось позитивних тенденцій.
"Буде погано. Значно гірше, ніж хтось може собі уявити", - каже Лібанова.
За її словами, прогнози також є песимістичними. Варіація прогнозу на 10 років - від 26 до 35 мільйонів жителів у кордонах 1991 року. Про відновлення показника в 45 мільйонів громадян не йдеться в принципі.
"Це довга розмова про потенціал демографічного зростання, про старе населення, про втрати через низьку народжуваність, про втрати через високу передчасну смертність, особливо чоловіків, до цього додалася міграція, яка сьогодні перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки – все погано, дуже погано", - каже директора Інституту демографії.
Вона також вважає, що Україні після війни вдасться повернути лише половину мігрантів - і це знову ж таки в найкращому випадку. При цьому, за думкою Лібанової, державі не слід надавати біженцям якихось преференцій для повернення з-за кордону.
Зазначимо, що демографічна проблема є однією з ключових, якщо не ключовою, для всієї української державності. Вона може поставити хрест на усіх цілях та планах нашого майбутнього.
Те, що населення України поступово "зникає", ніколи не було таємницею. Цей процес почався ще на зарі здобуття незалежності: розпад СРСР відкрив кордони, і люди почали їхати. Потім все продовжилося після 2014 року. І вже справжнім "валом" українці почали втікати від російської агресії в 2022 році - рахунок пішов на багато мільйонів.
Сьогодні ніхто не знає, скільки населення в Україні. Кожна влада вже понад 20 років відмовляється проводити перепис - вочевидь, аби суспільство не знало страшної правди про те, скільки нас залишилося. На момент 1993 року в Україні проживало понад 52 мільйони осіб. Експерти кажуть, що з того часу нас стало менше на 15 мільйонів - і це в кращому випадку. В гіршому - наполовину.
На демографію впливає безліч чинників. Це і висока смертність, і низька народжуваність, і значний коефіцієнт міграції, і непоправні втрати на війні тощо. Яким чином ми можемо повернути цей процес назад або хоча б уповільнити його - невідомо. Наразі, в умовах збройної агресії росії та великої війни на нашій території, вочевидь, ніяк, що б хто не робив та не пропонував. Можливо, після завершення бойових дій країну очікує "бебі-бум" та повернення частини біженців, однак і це, на жаль, не виправить сумну картину стовідсотково.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.