Влітку розщедріться на кілька одиниць одягу з натуральних тканин. Адже штучні можуть спровокувати проблеми!
Дерматит, спричинений високими температурами, не є міфом, так само як і фотостаріння шкіри від постійного та згубного впливу на неї ультрафіолету. Пітниця - неприємне та надзвичайно неестетичне явище, про яке ніхто не говорить вголос. Втім, людей, схильних до проявів цього негаразду вистачає. Як полегшити симптоми та які тканини носити, за умови, що ви схильні до почервонінь та сверблячки на шкірі у жарку погоду.
Не слід думати, що "саме минеться". Пітниця з'являється на шкірі в спекотну погоду. Крім високих температур, її додатково провокують підвищена вологість та неможливість оголити ті чи інші ділянки тіла. Особливо, якщо вони прикриті тканинами зі "скляних", тобто ненатуральних ниток, на кшталт поліестеру тощо.
Механізм появи на шкірі дрібних папул з прозорою рідиною виглядає наступним чином: піт не може вийти через закриті пори від перевантаження потових протоків. Останнє трапляється через надмірне потовиділення в надто душних приміщеннях чи транспорті, коли людина сильно одягнена, або носить тканини, що не вентилюють тіло. Пітниця не є заразною і не передається від людини людині.
Тому влітку краще зовсім не носити тканин, котрі не вбирають вологу. Адже в них ви, по суті, весь день перебуваєте у вакуумі власного поту!
Серед таких:
Модні спеціалісти та медики наголошують, що найкращими тканинами на літо є:
Ці тканини дещо дорожчі за штучні, але, до всього, на них фактично не лишаються вологі плями. Отже, вирок Інформатора буде таким: це зручно і безпечно, а значить - воно того варте.
Появою пітниці ваше тіло сигналізує вам, що щось негаразд. В цьому випадку слід зробити дві речі: відрегулювати особисту гігієну (частіше приймати душ у спеку) та замінити літній гардероб (позбутись речей з нейлону та придбати, скажімо, лляні).
Якщо пітниця вас вже спіткала, не панікуйте! Не тріть та не намагайтесь позбутись папул. Вони легко зруйнуються самі, щойно ви приймете холодний душ. Після цього можна нанести на місце висипання дитячу присипку.
Майте на увазі, що уражені місця більш схильні до повторних висипів. За умови, якщо епізоди повторюються - отримайте консультацію лікаря-дерматолога щодо тесту на рівень алергенів у крові. Також лікар може призначити використання мазей з кортикостероїдами.
Раніше Інформатор писав, які кольори не можна носити у спеку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.