“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Наразі Організація не може впоратися з головним завданням
Організація об’єднаних націй в російсько-українській війні показала свою неефективність. Вона не може не тільки зупинити російську агресію, але й хоча б обмежити її як слід. Генсек ООН Антоніу Гутерреш сам визнавав, що наразі Організація не відповідає вимогам часу, а тим паче не може нічого вдіяти, коли причетна держава-член Радбезу з правом вето.
Мова не йде про те, що ООН потрібно розформувати та забути. Вона наразі залишається головним миротворцем та здійснює чимало місій через свої структури. Зокрема, мова йде про ЮНЕСКО, ВООЗ, МАГАТЕ, Продовольчу та сільськогосподарську організацію. Проте, з головною своєю задачею Організація не справляється – це забезпечення миру у світі.
Безспірно, не варто ігнорувати ООН повністю. Вона відіграла деяку роль під час Карибської кризи. Проте практика показує, що ситуація стає значно складнішою для неї, коли мова йде про агресію з боку країни, що є членом Ради безпеки.
Про невідповідність ООН вимогам часу говорив і її генеральний секретар Антоніу Гутерреш. Він закликав провести реформи вже в найближчий час. Хоча варто уточнити, що мова йшла про фінансовий сектор. Він лише частково зачепив би російську агресію.
“Глобальна фінансова архітектура застаріла, стала нефункціональною та несправедливою… Перед обличчям економічних потрясінь від пандемії COVID-19 і російського вторгнення в Україну, вона не змогла виконати свою основну функцію глобальної мережі безпеки”, – казав Гутерреш.
Одна з головних, наразі, проблем – це право вето. Фактично, завдяки його наявності п’ять ядерних країн опиняються у привілейованому становищі. Фактично, воно дає їм можливо блокувати рішення, які їм не вигідні. Завдяки цьому росія маніпулювала міжнародними механізмами, продовжуючи агресію проти України.
Спроби обмежити згадане право вето вже були. У 2022 році Генасамблея ООН прийняла таку-собі “ініціативу вето”. Резолюція вимагає, аби Генасамблея автоматично збиралася упродовж 10 днів після того, як хтось використає право вето. Вважалося, що так сторони стануть більш відповідальними. В реальності, ситуацію це особливо не змінило. Наразі в питанні російсько-української війни ООН залишається Useless.
У Києві нещодавно ООН наочно показали, як саме українці “оцінюють” роботи Організації. На її автомобілях з’явився напис - Useless (непотрібні) з використанням першої букви з англійської абревіатури UN на самих авто. Таке обурення викликало те, що бездіяльність організації, що має підтримувати мир, у підсумку призвела до підриву Каховської ГЕС.
Також нещодавно Генасамблея ООН обрала нових непостійних членів складу Ради безпеки. Цікаво, що Білорусь в підсумку програла Словенії. Загалом місця отримали Алжир, Сьєрра-Леоне, Південна Корея, Гаяна та Словенія.
Нагадаємо, що НАТО можуть погодитись на введення на українську територію своїх військ, однак є умови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.