Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Питання членства України в НАТО обговорюватимуть на саміті у Вільнюсі
Офіційні представники Альянсу і західних держав неодноразово категорично відкидали можливість введення власних військ в Україну, стверджуючи, що це заклало б початок прямої конфронтації НАТО й Росії. Однак після підриву Каховської ГЕС риторика в Вільнюсі може дещо змінитися й не виключено, що в Україні розмістять натовські війська значно раніше, аніж закінчиться війна. Однак для цього є певні умови. Основна — країни-члени, зокрема США, мають надати вагомі гарантії безпеки Києву.
Про них повідомив колишній генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен.
"Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях вперед для України, існує чітка можливість того, що деякі країни можуть вжити заходів індивідуально", — зазнчив Расмуссен.
На думку Расмуссена, якщо НАТО не зможе ухвалити рішення про кроки щодо членства України або її гарантії безпеки на саміті у Вільнюсі, то посприяти іншому ходу подій може Варшава, яка, зна думку генсека може "серйозно розглянути можливість створення коаліції охочих, якщо Україна нічого не отримає у Вільнюсі".
"Відомо, що Польща дуже залучена до надання конкретної допомоги Україні. І я не виключаю, що Польща буде ще більше залучена в цьому контексті на національному рівні, а за нею підуть країни Балтії, можливо, навіть з можливістю введення військ на місцях", – сказав він.
"Є група запеклих союзників зі Східної Центральної Європи, які хочуть принаймні чіткого шляху для України до членства в НАТО", - додав він.
Нагадаємо, Расмуссен – один із розробників проєкту гарантій безпеки для України, відомого як "Київський безпековий компакт" — програма, головне завдання якої зробити Україну здатною захистити себе від будь-якого російського нападу”.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що Вільнюський саміт Альянсу є "гарним майданчиком" для укладання гарантії безпеки для України до її вступу в НАТО. При цьому всі гарантії мають бути "закріплені на папері".
"Я хочу бути дуже відвертим із нашим суспільством. І якщо ми розуміємо, що нас там не чекають і гарантій нам ніхто на папері не дасть – юридичні гарантії, не "Будапештські гарантії", серйозні гарантії – то для чого ми зустрічаємось, щоб що?" – вважає Зеленський.
У випадку, якщо Україна не отримає бажані гарантії безпеки, політику союзників вважатимуть "зрадницькою".
Нагадаємо, Київ готує два пакети для обговорення на саміті НАТО у Вільнюсі – політичний та практичний. У першому, йдеться про те, щоб вивести відносини Україна – НАТО на нову інституційну основу. А практичний пакет передбачає, що саме для України буде створено багаторічний план, який допоможе надалі наблизити взаємосумісність України.
Раніше, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс заявляв, що Україна може набути повноправного членства в ЄС аж у 2029 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.