Уряд відправив у відставку голову Закарпатської області Віктора Микиту: причини

Остання кадрова чистка: змінено керівника області, де найбільше скарг на свавілля ТЦК

Микита, Кабмін
Микита мав звʼязки з Угорщиною

Голова Закарпатської області Віктор Микита йде у відставку. 6 вересня уряд підтримав відповідний Указ Президента. Можливо це остання чистка серед представників влади, що раніше анонсував Зеленський. Повідомляється, що Микита йде за угодою сторін.

Так буває: коли уряд проти тебе - ти погоджуєшся піти, таке має назву "угода сторін". Про відповідне рішення 6 вересня повідомила пресслужба Кабміну.

"Підтримано Проект Указу Президента України Про звільнення Микити Віктора Федоровича з посади голови Закарпатської обласної державної адміністрації (за угодою сторін", - йдеться у повідомленні.

Голова Закарпатської ОВА Виктор Микита є професійним правоохоронцем, в 2002 закінчив Нацакадемію внутрішніх справ. До призначення на посаду керівника області у грудні, тобто саме під війну, працював в СБУ, зокрема був заступником голови управління СБУ у Запорізській області, потім працював у центральному апараті СБУ.

Окрема історія - напередодні призначення, Микита вже працював на Закарпатті у лававх СБУ. Він керував спецпідрозділом по боротьбі з оргзлочинністю.

Окрім військової адміністрації Микита очолював у Закарпатті місцевий осередок партії "Слуги народу".

Експерти не дійшли одностайної думки щодо причин звільнення та перспектив пана Микити. За однією версією Микита йде з посади, аби "сплити" десь поблизу Офісу президента. Саме таку версію раніше вже обговорювали в червні. Посаду заступника голови ОП займе «один з очільників областей. Навіть сказав би максимально західної області», писав тоді нардеп Железняк.

Проте щодо Микити є й інша точка зору. Політолог Олексій Курпас ще у червні зазначав, що призначенню Микити в ОП заважає його щільні зв’язку із владою Угорщини.

Радником Микити є такий собі Павло Ігорович Котик, який має російський паспорт та російський індивідуальний податковий номер. До повномасштабного вторгнення пан Котик не приховував своїх зв'язків з РФ: публікував фото на червоній площі, а з днем народження його у соцмережах вітали співробітники групи компаній "Русская охрана".

Водночас найбільш ймовірною причиною звільнення Микити є свавілля ТЦК, яке чи нещоденно потрапляє в заголовки українських ЗМІ. Часті випадки викрадень людей з вулиць, знущання над військовозобовʼязаними та насильства неабияк стурбували українців. Тож такий крок з боку ОП, можливо, спрямований на зниження напруги в суспільстві. Чи зміниться після звільнення Микити стиль роботи військкомів на Закарпатті - побачимо вже згодом.

На Закарпатті часто трапляються скандали довкола ТЦК

На Закарпатті все більше скарг громадян щодо можливих порушень з боку працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Дмитро Лубінець повідомляв, що до нього звернулася жінка, яка повідомила, що після затримання її батька військовими, чоловік помер. Заявниця стверджує, що смерть батька стала наслідком побиття з боку працівників ТЦК, яке нібито й призвело до його загибелі.

У свою чергу Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) прокоментував інформацію омбудсмана Дмитра Лубінця про смерть чоловіка в ТЦК. Там заявили, що військовозобов’язаний помер не через побиття працівниками ТЦК. Причиною смерті чоловіка нібито став інфаркт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube