«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністром Норвегії та подякував йому за військову і гуманітарну допомогу
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стере. Подякував за збройну, фінансову, санкційну підтримку України. Зокрема за п'ятирічну програму військової та гуманітарної допомоги на суму близько 7 млрд євро, а окремо за можливість отримати F-16 та ракети до ЗРК IRIS-T.
Про це Шмигаль повідомив в своєму Telegram. Він виокремив речі, які найбільше потребують українці.
"Особлива вдячність за щойно анонсовані ракети до ЗРК IRIS-T, можливість отримати додаткові літаки F-16, кошти для закупівлі газу до зими, ресурси для гуманітарного сектору. Цінуємо внесок Норвегії в захист українського неба від російських атак", - написав прем’єр-міністр України.
Окрім цього, політики обговорили питання продовольчої безпеки та функціонування зернового коридору, проговорили участь Норвегії у відбудові та програмах підтримки малого й середнього бізнесу. Йонас Гар Стере відзначив, що Норвегія й надалі допомагатиме Україні в енергетиці, в гуманітарному розмінуванні, долучиться до відновлення.
Норвегія підтримує санкції ЄС проти росії та Формулу миру президента Володимира Зеленського. Королівство заявляє, що й надалі допомагатиме Україні озброєнням та грошима. Окремо від військової, має бути передано пакет фінансової допомоги в понад 140 мільйонів доларів для підтримки газопостачання та електроенергії в Україні. Гроші будуть спрямовані на ремонт критичної інфраструктури постраждали від військових дій та закупівлю газу для аварійного зберігання. Кошти надійдуть через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Як повідомляє уряд королівства, усі політичні партії парламенту об’єдналися в п’ятирічній програмі допомоги Україні на 75 мільярдів норвезьких крон (7 мільярдів доларів). Київ обіцяють підтримувати "доки у тому буде потреба".
ідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.