Уникайте тем політики, релігії та сексу: як почати хоч що-небудь

Просто дотримуйтесь інструкції психологів

Спорт, біг, тренування, спілкування, психологія
Від бігу до спілкування з незнайомцями, експерти розповіли, якими є основи початку чогось нового, аби це починання виявилося вдалим!

Людина - дуже соціальна істота. Саме тому ми зазвичай почуваємось щасливими не тоді, коли багато заробляємо, а коли маємо змогу ділитися емоціями з рідними і друзями. Щоб стати трішечки щасливішими та привести власне життя до ладу, пропонуємо вам поради психологів і тренерів щодо запровадження корисних звичок, які варто почати здобувати вже ьогодні. Тим більше, що це не вимагає особливих витрат, як пише The Guardian.

Як почати медитувати

Серед багатьох переваг медитації, згідно з дослідженнями, - зменшення тривоги, депресії, безсоння та покращення здоров'я кишечника.

Зробіть медитацію своєю корисною звичкою!
Зробіть медитацію своєю корисною звичкою!

Три поради для початку:

Почніть з малого та будьте послідовними. Незалежно від того, чи це п’ять хвилин, чи 15 хвилин, найкраща медитація - це та, яку ви будете робити самі.

Сядьте зручно, з прямою спиною. Покладіть руки там, де вам зручно, з відкритими чи закритими очима. Якщо очі відкриті, спрямуйте погляд на точку десь на підлозі перед собою.

Дихайте і сконцентруйте на цьому свою увагу. Зверніть увагу на свої думки, емоції та дихання. Коли ваші думки відволікаються, зверніть на це увагу, відпустіть думку та поверніться до дихання.

Зробіть це звичкою: щоб вона закріпилася, шукайте особисті або онлайн-спільноти для медитації. Спробуйте подкасти, книги та додатки. Знайдіть те, що підходить саме вам.

Як почати складати бюджет

Багато людей уникають складання бюджету, тому що потім не слідують йому. Але якщо слідувати складеному бюджету, ви зможете жити за доходами й без боргів, а значить дозволити собі - більше. 

Копійка гривню береже - тому складайте місячний бюджет і записуйте його.
Копійка гривню береже - тому складайте місячний бюджет і записуйте його.

Три поради для початку:

Відстежуйте свої витрати протягом 30-90 днів. Підрахунок ваших витрат означає, що ви можете перенаправити їх інакше.

Зверніть увагу на три поширені проблеми складання бюджету. Люди схильні потрапляти в одну з трьох категорій:

  • не заробляють достатньо,
  • заробляють достатньо, але витрачають занадто багато, що потребує перегляду,
  • мають достатньо доходу, але не розуміють, "куди поділися гроші".

Спочатку сплатіть борг з високими відсотками. Будь-який борг за кредитною карткою або будь-який борг зі ставкою понад 7% слід якомога швидше закривати. Потім поставте конкретні фінансові цілі - наприклад, заощадження на автомобіль - і прагніть заощадити від 10 до 20% вашого загального доходу.

Складіть та дотримуйтесь фінансового плану - це секрет довгострокового успіху. Почніть з автоматизації якомога більшої частини процесу: наприклад, відкладіть фіксовану суму в доларах на різних банківських рахунках на відпустку, майбутній будинок або резервний фонд.

Як почати зустрічатися

Психологи кажуть, що пошук партнера вимагає часу та зусиль, але тут також є також багато простору для розваг.

Щоб знайти пару - будьте відкритими до спілкування!
Щоб знайти пару - будьте відкритими до нового спілкування!

П'ять порад для початку:

Спочатку зустрічайтеся з собою. Визначте власні цінності та пріоритети, перш ніж шукати партнера, щоб краще зрозуміти, кого саме ви шукаєте.

Використовуйте додатки. Хоча існує три основні способи знайомств - онлайн, особисто або через налаштування - спеціальні додатки та сайти - це найпростіший спосіб познайомитися з найбільшою кількістю людей.

Зробіть гарні фотографії та створіть продуманий профіль. Створіть унікальний профіль, який підкреслює ваші інтереси й особистість. Додайте шість актуальних фотографій, портретні та загального плану.

Спілкуйтеся в чаті - але не надто довго. Намагайтеся приділяти 15 хвилин двічі на день спілкуванню - але не витрачайте час на людей, які не зацікавлені у спілкуванні.

Спробуйте разом прогулянку чи каву. Вечеря - це велика інвестиція, якщо прогулянка парком вдень пройшла добре. Психологи рекомендують зустрічатися з кількома людьми одночасно, щоб зберегти себе відкритими та не спускатися до мислення про дефіцит, яке змушує вас ігнорувати тривожні сигнали.

Як розпочати розмову з незнайомцем

Ми - соціальні істоти. Дослідження показують, що невеликі взаємодії з оточуючими можуть зробити нас щасливішими через відчуття пов’язаності з оточуючим нас світом.

Під час розмови з незнайомцем підтримуйте хороший зоровий контакт, заздалегідь обміркуйте теми розмови та пам’ятайте, що невимушена розмова - це не про те, щоб бути крутим, а про те, щоб знайти зв’язок.

Спілкуйтеся якомога частіше, адже вміння подружитися - теж навик!
Спілкуйтеся якомога частіше, адже вміння подружитися - теж навик, який вимагає доречної щирості!

Три поради для початку:

Ставте запитання - і не хвилюйтеся, якщо вони не унікальні чи не гострі. Не відкидайте невимушені розмови. Це може допомогти вам з’ясувати, що у вас спільного з іншою людиною, але уникайте тем, що можуть стати пасткою, як от політика, релігія, секс.

Розмова - це навичка. Як і будь-яка інша, вона вимагає практики. Черга в кав’ярні чи продуктовому магазині - це можливість просто поспілкуватися з незнайомцями.

Як почати бігати

Для початку бігу потрібне дуже мінімальне обладнання: лише пара взуття. І можна почати з ходьби: експерти пропонують поступово збільшувати час ходьби до години.

Бігати починайте - з ходьби!
Бігати починайте - з ходьби!

Чотири поради для початку:

Придбайте хороше бігове взуття, зробіть це в магазині, помірявши кілька пар. Не замовляйте взуття на цей випадок в мережі. Це ризиково - потім може бути не так зручно!

Чергуйте біг та ходьбу. Біжіть короткі періоди, а потім ходіть, щоб відновитися - це зробить тренування більш контрольованим. З часом ви можете збільшити час бігу та зможете робити менше перерв на ходьбу.

Уникайте занадто швидкого або занадто тривалого бігу. Підтримуйте розмірений темп, де ви зможете розмовляти та бігати одночасно. Й обов’язково робіть перерви, поки ваше тіло адаптується до нового режиму. Не змушуйте себе бігати якомога довше та далі. Це може виснажити та призвести до травм.

Регулярність важливіша, ніж біг протягом певної кількості днів або в певному темпі. Додайте силові тренування, щоб покращити свої м’язи. Насолоджуйтесь фізичними вправами!

Як почати займатися важкою атлетикою

Силові тренування підходять кожному, і дослідження показують, що вони також можуть бути важливими для здоров'я й довголіття, зміцнення кісток та прискорення метаболізму.

Для початку експерти пропонують спробувати вправи з власною вагою, такі як присідання, віджимання, випади та планки, щоб створити основу сили.

Якщо ви наймаєте тренера, обов'язково знайдіть когось із сертифікатами від авторитетних організацій - лідери думок можуть бути у формі, але вони не завжди добре обізнані.

Займа.чись спортом, правильно харчуйтеся.
Займаючись спортом, правильно харчуйтеся для максимального результату.

Чотири поради для початку:

Тренажери в спортзалі корисні для початківців, оскільки їхнє фіксоване положення може допомогти новачкам зрозуміти моделі рухів кожної вправи.

Почніть з легшої ваги. Переходьте до важчих ваг, коли у вас буде хороша форма та ви почуватиметеся комфортно, прогресуючи. Після 10 повторень, якщо ви зможете зробити ще два-три, це гарна вага для роботи.

Відстежуйте свій прогрес щотижня та не перестарайтеся. Дайте своєму тілу час відпочити між тренуваннями. Для початківців у важкій атлетиці зазвичай достатньо двох-трьох тренувань на тиждень.

Правильно харчуйтеся, щоб підживлювати свої тренування. Ось як отримати достатньо білка для нарощування м’язів - 1,2 г білка на кг ваги тіла - це гарне правило.

Подальше ускладнення тренування з кожним тренуванням - забезпечить ваш прогрес з часом. Без нього ваше тіло адаптується, і ваші м’язи не продовжуватимуть рости.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube