Ексдиректор підприємства Міноборони попався на хабарі в $600 тисяч: поліція розкрила корупційну схему із землями відомства

Читать на русском

Нацполіція розслідує справу про вимагання хабара на будівництво за участю підприємця та ексдиректора Міноборони

Читать на русском
Затримання хабарників з Міноборони
Правоохоронці накрили хабарників

Нацполіція розслідує справу про вимагання хабара на будівництво за участю підприємця та ексдиректора Міноборони

Національна поліція України успішно розкрила корупційну схему, у якій брали участь підприємець та колишній директор державного підприємства Міністерства оборони України. За даними оперативників, їм вдалося зупинити намагання ділків отримати 600 тисяч доларів у вигляді хабара. Відомо, що зловмисники вимагали гроші у представника іншої комерційної структури. 

Про це Інформатору повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України. Оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління поліції Київської області встановили, що керівник приватного підприємства та його спільник - ексдиректор державного підприємства оборонного відомства - вимагали хабар у представника іншої комерційної структури. За 600 тисяч доларів обіцяли повпливати на директора державного підприємства щодо передачі права забудови земельної ділянки, яка знаходиться у підпорядкуванні Міноборони та укладання договору про будівництво на ділянці житлового комплексу.

Хабарників з Міноборони зловили "на гарячому"
Хабарників з Міноборони зловили "на гарячому"

22 березня правоохоронці затримали учасників схеми під час одержання 320 тис. доларів готівкою. Решту - 280 тисяч доларів - отримали у вигляді документів про право власності на 7 квартир.

Вирішується питання щодо повідомлення директору приватного підприємства та ексдиректору одного з держпідприємств про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво здійснює Дарницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Корупційні схеми в Міноборони

Державне бюро розслідувань України завершило досудове розслідування справи проти колишніх високопосадовців Міністерства оборони, яких обвинувачували у закупівлі неякісної амуніції для Збройних Сил України. За фактом їх дій встановлено, що вони створили загрозу життю та здоров'ю військових і спричинили значні збитки державі. Наразі їх оцінюють у мільйони гривень.

Раніше Інформатор повідомляв, що за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора суд обрав керівнику Головного управління Міноборони, який причетний до розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі артснарядів для ЗСУ, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави до 19 лютого наступного року. Зазначалось, що він має причетність до оборудки та за це йому загрожує 15 років в'язниці. Також правоохоронці під час обшуків виявили документи, які підтвердили незаконну діяльність посадовця. Справа бере свій початок з грудня 2022 року, коли високопосадовець Міноборони привласнив 1,5 млрд грн під час того, як замовляв артилерійські снаряди для ЗСУ за завищеною ціною. Вартість продукції на 130 млн грн перевищувала вартість за прямим договором з виробником.

Йшлося про колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва, якого 15 березня випустили з-під варти під особисте зобов'язання, задовольнивши прохання захисту. Зокрема, йдеться про необхідність Лієва з'являтися за вимогою до суду на засідання та інші слідчі процеси. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.