Умєров розповів, як Україна може перемогти росіян: окупантам не допоможуть навіть мʼясні штурми

Читать на русском

У війні переможуть технології, і перевага буде за Україною - вважають у Міністерстві оборони

Читать на русском
Рустем Умєров
Міністр оборони Рустем Умєров виступив перед військовими аташе IT-коаліції

У війні переможуть технології, і перевага буде за Україною - вважають у Міністерстві оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що війну виграють технології, і перевага тут буде на боці України. Росіяни можуть мобілізовувати для мʼясних штурмів мільйони, а їхні заводи за Уралом працювати в три зміни. Але Україна, на його переконання, зможе забезпечити асиметричну відповідь завдяки інноваціям, які вже працюють. А тому переможе у цій війні чисельнішого і краще озброєнішого ворога. 

Про це він сказав на зустрічі з військовими аташе в рамках IT-коаліції. Вона пройшла у Києві в середу, 29 листопада. Участь у заході взяли представники понад 30 країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України.

 "Ми винаходимо технології, тестуємо, масштабуємо їх. А з вашою допомогою ми зможемо робити це швидше і більше", - заявив Умєров. 

За його словами, успішним прикладом української розробки та інтеграції на поле бою стала презентація системи ситуаційної обізнаності DELTA від Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони. Також окремо презентували нові модулі системи, створені для цифровізації армійських паперових процесів, та покликані пришвидшувати цикл розвідки й ураження.

Умєров наголосив, що за останній рік технології докорінно змінили війну. Без них на полі бою виграти вже неможливо. Україна розраховує отримати від учасників IT-коаліції засоби зв'язку тактичного рівня, обладнання рівня батальйону, що забезпечить якісне бойове управління. Також вона просить допомогти із модернізацією інфраструктури Міноборони, що дозволить продовжити розгортання пріоритетних цифрових рішень.

Що таке ІТ-коаліція

Наразі учасниками ініціативи є шість держав: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва. Ще одним членом невдовзі має стати Ісландія. Цю спеціальну групу створили у рамках Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн під керівництвом Естонії та Люксембургу. Саме ці країни зосереджені на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним Силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. 

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив виданню The Economist, що цю війну неможливо виграти зброєю минулого покоління та застарілими методами. Адже вони неминуче призведуть до затягування і, як наслідок, до поразки. Натомість технології будуть відігравати вирішальну роль. Його інтерв'ю викликало резонанс у суспільстві та невдоволення у високих колах влади

Як писав Інформатор, напередодні Рустем Умєров  зустрівся зі студентами та викладачами Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Він пояснив тим, хто тут навчається, як вони можуть стати корисними для фронту вже тепер, не чекаючи закінчення ВНЗ. Студенти могли б долучитися до компаній оборонного комплексу та реалізувати свої здібності й допомогти наблизити перемогу над ворогом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.