Умєров провів перемовини з міністром оборони Чехії: про що йшлося

Умєров подякував Чехії за безперебійну військову допомогу

Чехія, Україна, Умєров, розмова, міністр оборони Чехії, Міноборони України
Рустем Умєров провів розмову з міністром оборони Чехії

Міністр оборони України Рустем Умєров провів телефонну розмову з міністром оборони Чеської Республіки Яною Черноховою. Він подякував Чехії за безперебійну військову допомогу. Також він висловив вдячність й за підготовку українських льотчиків. Окрім того, закликав розв'язати питання постачання снарядів для українських військових. 

Про це йдеться на офіційній сторінці Рустема Умєрова у Фейсбуці. Міністр зазначив, що чехи також беруть участь у Коаліції з розмінування і Україна це дуже цінує.

Він наголосив, що важливо збільшити постачання артилерійських боєприпасів для української армії. Умєров додав, що він вдячний чеським колегам за їх активну позицію стосовно забезпечення України необхідними снарядами. Він висловив надію, що незабаром агресор на фронті відчує результати українсько-чеської співпраці.

Чехія хоче допомогти Україні з постачанням снарядів

У п’ятницю, 2 лютого, Чехія закликала країни Європейського Союзу розширити джерела постачання артилерійських снарядів для України. Зазначалось, що влада країни запропонувала звертатись до інших країн світу за межами ЄС стосовно цього питання. Адже ЄС не зміг виконати обіцянку про постачання 1 мільйонів снарядів до кінця березня Україні. Чехи запропонували активізувати закупівлі у Південній Кореї, Туреччині та Південній Африці.

Нещодавно стало відомо, що президент Чехії Петр Павел знайшов спосіб, як здолати снарядний голод у Збройних силах України. Він знайшов півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які Чехія зможе відправити до України за кілька тижнів. Проте, задля оформлення постачання, треба фінансування на цю операцію. Влада Чехії звернеться за допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо.

"Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди", – наголосив президент Чехії.

Нагадаємо: кріпосні зобов'язання для населення — це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube