«Укрпошта» затримала доставку документів, через що будинок вчасно не зареєстрували

У грудні 2020 року суддя районного суду Полтавської області вирішував, хто саме відправляв документи на реєстрацію і чи дійсно «Укрпошта» затримала доставку

Укрпошта довго доставляла документи
Зірвалися плани щодо реєстрації будинку та відкриття у ньому магазину

23 червня 2020 року чоловік прийшов до відділення «Укрпошти» в Кобеляках на Полтавщині. Він хотів відправити до ЦНАПу в обласному центрі документи про прийняття будинку в експлуатацію. Кур’єр мав донести папери якнайшвидше - за 2-3 дні, однак десь з ними «загубився».

Документи доставили, але з запізненням від нормативу в 4 рази. Через це будинок не ввели в експлуатацію та домовленості щодо відкриття в ньому магазину довелось переглядати

Через скасування цих планів у одного з його учасників бізнес-проєкту загострилася серцево-судинна хвороба. Чоловік, будучи людиною з інвалідністю II групи, вимушений був відвідати лікаря.

Щоб компенсувати збитки за зрив планів було вирішено подати позов до суду.

Що було у суді

Троє чоловіків звернулися до суду та просили, щоб «Укрпошта» заплатила за зрив строків доставки документів кожному з них по 10 тисяч гривень.

На це в поштовій компанії відповіли, що поштове відправлення, про яке йдеться, взагалі відсутнє. Є інша посилка, в якої відрізняється остання цифра в номері, але вона зареєстрована на іншого клієнта. Тому саме він може отримати 9,50 гривень за несвоєчасну доставку. А з цими чоловіками «Укрпошта» нібито не має жодних домовленостей, тому нічого їм не винна.

Суддя вивчив докази та визнав, що документи для реєстрації будинку відправлялися найшвидшою доставкою «Укрпошта експрес». Їх мали доставити за 2-3 дні. Але щось пішло не так: посилку відправили 23 червня, а доставили 7 липня. Через те, що відправлення десь, можливо, загубилося, в ЦНАПі відмовилися реєструвати будинок.

Однак це був не єдиний факап. Ім’я відправника документів на «Укрпошті» написали невірно, через це адвокат компанії в суді заявив, що посилку відправляв хтось інший. Але суддя вирішив на це не зважати, тому що «невірне визначення ... імені є звичайною помилкою працівника («Укрпошти»)».

Що вирішив суд

Факти вказували на те, що термін доставки відправлення «Укрпошта експрес» в межах області складає до 2-х днів. А компанія затягнула цей граничний строк приблизно в 4 рази. Тому «Укрпошта» мала заплатити за свою помилку тисячу гривень. Таке рішення у грудні 2020 року прийняв суддя Козельщинського районного суду Полтавської області Андрій Лизенко.

Висновок суду намагалися оскаржити. Адвокат «Укрпошти» просила рішення судді Лизенко скасувати, проте в Полтавському апеляційному суді вирішили інакше. Там визнали, що поштове відправлення було доставлено із простроченням строків, тобто із порушенням поштовою компанією своїх зобов`язань.

Отже, у лютому 2021 року судді Полтавського апеляційного суду Олена Кузнєцова, Сергій Гальонкін та Григорій Карпушин постановили, що «Укрпошта» має заплатити клієнтові тисячу гривень.

Що робити, якщо посилку загубили на пошті

В Мін’юсті порадили що потрібно робити, якщо таке сталося: 

  • Необхідно звернутися до поштового відділення, звідки Ви направляли посилку, з відповідною заявою про втрату відправлення. У заяві зазначаються вид, категорія та номер поштового відправлення, місце та дата прийняття, прізвище, ім’я та по батькові (для юридичних осіб – найменування) і поштова адреса відправника та адресата, а у відповідних випадках – сума оголошеної цінності поштового відправлення, сума післяплати. Це правило діє як в межах території України, так і за кордоном.
  • У випадку виявлення факту втрати поштового відправлення вимагайте від працівника поштового зв’язку складання акту, який підписується ним, керівником об’єкта поштового зв’язку і відправником/одержувачем.
  • На підставі наявних доказів (акти, фотофіксація) зверніться до оператора із письмовою претензією про отримання компенсації за втрачене поштове відправлення. Оператор зобов’язаний надати письмову відповідь споживачу у місячний термін з моменту отримання претензій.
  • У випадку, якщо захистити свої права в такий спосіб не вдалося, маєте право звернутися до суду.

Важливо пам’ятати, що компанія не несе відповідальність за втрату посилки, якщо:

  • посилка відповідно до закону підлягає вилученню, конфіскації або знищенню;
  • втрата або знищення вмісту посилки настали внаслідок непереборної сили (урагану, землетрусу);
  • недостача або пошкодження вмісту посилки трапились внаслідок порушення визначених законодавством України правил про обмеження в пересилці предметів і речей;
  • заява про розшук поштового відправлення подана через 6 місяців після дати прийняття посилки поштовим відділенням (спеціальна позовна давність).

Інформатор розповідав, що «Укрпошта» п’ять місяців шукала посилку з «AliExpress».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube