У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Зазначили, що бомбосховища у столиці перевіряються ще з 2014 року
У Київській міській державній адміністрації заявили, що відтепер ніколи не зачинятимуть двері в укриття. До цього боялися, що там житимуть безхатьки.
Про це повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук під час спілкування з журналістами. Відповідне рішення ухвалили у четвер, 1 червня.
“До цього були розмови про те, що ми не можемо тримати їх постійно відчиненими, тому що там були зроблені ремонтні роботи. Безхатьки будуть організовувати собі там притулок. Але ми не маємо іншого виходу, крім як тримати їх постійно у відкритому стані. Тому що останні кілька днів ми почали отримувати удари балістичними ракетами”, – зазначив Ткачук.
За його словами, бомбосховища у столиці перевіряються ще з 2014 року. За цей час оглянули майже 10 тис. приміщень. Втім, усім вимогам для використання підвалів як укриття відповідали лише 3,5 тис. Останнє ж укриття у Києві побудували у 1985 році.
Проблеми з укриттями в Києві спостерігалися від самого початку повномасштабного вторгнення. Однак в травні 2023 року недоступність сховищ спричинила нову хвилю невдоволення з боку містян. Піку цей процес досяг, коли в ніч на 1 червня, під час чергової ракетної атаки рф на столицю.
Мешканець Києва Ярослав, чия дружина загинула під час атаки, розповів, що люди прибігли вночі до укриття, але їм не ніхто не відкрив. Загалом через це цієї ночі на тлі падіння уламків ворожих ракет загинули троє людей - серед них дитина. Прокуратура повідомила, що проводить слідчі дії у медичному закладі, де під час ракетної атаки росіян 1 червня було закрите укриття.
Голова МВС Ігор Клименко пізніше також повідомив, що поліція Києва вже розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 ККУ (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) через закриті бомбосховища під час нічної ракетної атаки на столицю.
Депутатка Київради та парамедик Аліна Михайлова пояснила, чому за роботу укриттів в медичних закладах відповідає КМДА.
"За роботу поліклініки відповідає керівник медзакладу. Він знаходиться у підпорядкуванні КМДА, конкретно - Департаменту охорони здоров’я, директор якого призначається Віталієм Кличком. Балансоутримувач цього об’єкта - вертикаль київської адміністрації, а не районної. Вертикаль мера. Хто понесе відповідальність з вертикалі мера?" - написала депутатка.
У свою чергу мер Києва заявив, що вже "дав окреме доручення главам районів столиці негайно перевірити всі укриття, за роботу яких відповідають голови РДА міста". Також Кличко після загибелі трьох людей наголосив, що досяг домовленості з патрульною поліцією Києва про перевірку укриттів уночі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.