Укренерго запроваджувало 27 вересня аварійні відключення світла у двох регіонах

На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти, а в години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Відключення світла
Відключення світла в Україні 27 вересня не відбуватимуться

У частині Сумської і Полтавської областей з технологічних причин з 09:00 запроваджувались аварійні відключення світла. Станом на зараз – обмеження не застосовуються. Рівень споживання електроенергії зростає, тож потужними електроприладами краще користуватись у денні години – з 10:00 до 16:00. Про це повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії зростає. Сьогодні, 27 вересня, його рівень, станом на 9:00, був на 1,2% вищим, ніж в той самий час попереднього дня – у четвер, 26 вересня. Вчора добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й у середу 25 вересня.

"Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Будь ласка, за можливості, користуйтесь потужними електроприладами у денні години – з 10:00 до 16:00", - заявили в Укренерго. 

З технологічних причин з 09:00 запроваджувались аварійні відключення у частині Сумської і Полтавської областей. Станом на зараз – обмеження не застосовуються. Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 8 567 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1202 МВт. Експорт не відбувається.

Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлений 501 населений пункт. Зокрема, в результаті бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях. Внаслідок негоди були знеструмлені три населені пункти на Чернігівщині. 

Якими будуть графіки відключення світла взимку

Взимку відключення світла триватимуть від 4 до 18 годин на добу, заявили на сторінках свого бюлетеня представники Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. При цьому ситуація відрізнятиметься залежно від регіону. Про це йдеться у матеріалі видання OBOZ.UA. Представники місії ООН відвідали пошкоджені станції, поговорили з представниками влади, а також провели 65 інтерв’ю з аналітичними центрами, технічними фахівцями, науковцями. Широкий діапазон від 4 до 18 годин включає всі можливі сценарії розвитку подій – від позитивного (відключення всього на 4 години на добу) до негативного (18 годин на добу без світла). Точний прогноз озвучити неможливо. Для цього треба знати, якими будуть наступні атаки на енергетику РФ (і чи будуть вони руйнівними), також прогноз залежить і від температури повітря.

Енергетичні компанії розробляють сценарії розвитку подій, інформацію також акумулюють у Міненерго. Енергетики оцінюють і можливий дефіцит, і варіанти зміни графіків, і шляхи компенсації цього дефіциту. Володимир Кудрицький, перебуваючи на посаді голови "Укренерго", попереджав, що "легкої прогулянки" взимку не буде. Точних прогнозів тоді він не озвучував. А вже після свого звільнення роз'яснив: за тим сценарієм, який вони розробили, не буде відключення тільки за умови, якщо не буде нових обстрілів, а всю зиму середня температура зберігатиметься на рівні 5-15 градусів тепла. Це практично неможливо. Наприклад, у грудні 2023 року в Києві середня температура повітря була на рівні +0,7°C, тоді як кліматична норма +3,2°C. При цьому в січні 2024 року в столиці в найхолодніший день температура опустилась до -15,8°C. Уникнути відключень у морозні дні буде неможливо.

"Попри значні та дорогі заходи, яких вживає Україна для пом’якшення наслідків, їх недостатньо для компенсації втрати генерувальних потужностей цього року", – йдеться в заяві місії ООН.

Співрозмовники OBOZ.UA в Міненерго кажуть, що базовий сценарій передбачає дефіцит електроенергії в період пікових навантажень близько 30%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube