Україна протягом доби імпортуватиме електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови
В Україні зростає рівень споживання електроенергії. Застосування заходів обмеження енергопостачання не прогнозується, але є необхідність ощадливого використання електрики протягом всієї доби. Про це 12 вересня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії продовжує зростати. Сьогодні, станом на 09:30, його рівень був на 4,5% вищим, ніж в той самий час у середу, 11 вересня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,7% вищим, ніж попередньої доби – у вівторок, 10 вересня. Наразі енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. 12 вересня є необхідність в ощадливому споживанні електроенергії протягом всієї доби.
Вчора, 11 вересня, для подолання дефіциту в енергосистемі – на запит НЕК «Укренерго» відбувалось аварійне постачання електроенергії в Україну з енергосистем Польщі та Словаччини. Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 16 111 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1247 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.
"Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 602 населені пункти. Внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Херсонській і Харківській областях. В результаті негоди на ранок були знеструмлені 38 населених пунктів у Київській та Одеській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі на Дніпропетровщині та Черкащині", - наголосили в Укренерго.
ДТЕК Київські електромережі рекомендує щомісяця повідомляти покази лічильника, скориставшись дистанційними сервісами. Навіть, якщо клієнт вимушений був тимчасово залишити своє житло, та, відповідно, не використовує електроенергію − обов’язково потрібно дублювати попередній показ. Вчасно передана інформація про спожиту електроенергію дозволяє сформувати точні обсяги споживання за календарний місяць, а компанії-постачальнику — рахунки за спожиту електроенергію. Передавати актуальні дані лічильників слід в останні 2 дні поточного місяця до 3-го числа наступного. Це дозволяє уникнути розбіжностей між розрахованим та фактично спожитим об’ємом електроенергії та отримувати рахунки тільки за реально використане світло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.