Укренерго 1 листопада попереджає про дефіцит електроенергії - в які години не вмикати електроприлади

Через дефіцит потужностей в енергосистемі Україна імпортуватиме електрику з інших країн - Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови

Укренерго
Укренерго не прогнозує відключень світла за графіками в Україні 1 листопада

В Україні рівень споживання електроенергії 1 листопада – нижчий, ніж попереднього дня. Дефіцит потужності в енергосистемі зберігається у ранкові та вечірні години, графіки відключень світла не діятимуть, але користуватись потужними електроприладами краще з 09:00 до 15:00. Про це повідомили в Укренерго. 

Споживання електроенергії знизилось. 1 листопада станом на 09:30 його рівень був на 3,2% нижчим, ніж у четвер, 31 жовтня. Причина – більш сонячна погода у західних і південних областях, порівняно із попереднім днем, та більш ефективна робота побутових СЕС у цих регіонах.

"Вчора, 31 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,8% нижчим, ніж попереднього дня – у середу, 30 жовтня. Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання вранці та увечері – в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 09:00 до 15:00", - порадили в Укренерго. 

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 12 047 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 267 МВт.

Як виникає розбалансування енергосистеми?

За даними Міненерго, одне з найважливіших завдань – баланс виробництва та споживання електроенергії та потужності в енергосистемі в режимі реального часу. Частота змінного струму в енергосистемі має бути суворо постійною, у межах 50,0±0,2 Гц не менш як 95% часу доби, не виходячи за гранично допустимі 50,0±0,4 Гц. У разі порушення балансу частота змінюється. Якщо вона знижується, то необхідно збільшити активну потужність, що виробляється на електростанціях, і навпаки. Якщо зміни перевищують допустимі відхилення – спрацьовують пристрої автоматики для відключення споживачів та генерувальних установок від централізованої електромережі. Тоді енергетики вручну балансують систему шляхом підключення або відключення генерувальних потужностей. ОЕС України з 2022 року є частиною європейської енергосистеми У разі недостатності генерувальних потужностей та виникнення дефіциту може залучатися імпорт електроенергії з ЄС, або ж українська енергосистема для підтримання балансу може віддавати надлишки електроенергії до європейської енергосистеми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube