Українським компаніям можуть дозволити купувати системи ППО для самооборони: але є кілька нюансів

Приватні компанії в Україні, вважають в уряді, можуть витратити трохи грошей на свій захист

Протиповітряна оборона України
Ініціатива цікава, проте вона може не спрацювати, як задумано

Уряд України вивчає цікаву ініціативу, яка може посилити протиповітряну оборону. Пропонується дозволити приватним компаніям "інвестувати в засоби ППО". Простіше кажучи, купувати системи ППО, користуватися якими буде українська армія.

Про це розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі "Обозревателю". За його словами, купувати системи ППО будуть компанії, а от використовувати – військові.

"Вони приділятимуть підвищену увагу прикриттю з повітря підприємств, які інвестували в засоби протиповітряної оборони. Приватні компанії, природно, зацікавлені, щоб їхній бізнес був прикритий", – пояснив він.

Ініціатива цікава, проте вона може не спрацювати, як задумано. Наприклад, навіть якщо компанія купить систему ППО, її не встановлять на території підприємства – це просто неефективно.

"Засоби ППО, зокрема й для захисту від дронів-камікадзе, встановлюють на значній відстані, за багато кілометрів від цілей, які прикривають. І таким чином прикривають на підльоті певну територію", – пояснив виданню експерт, полковник ППО в запасі Василь Логін.

Румунські Patriot для України

Нагадаємо, що раніше уряд Румунії схвалив передачу батареї системи ППО Patriot Україні. Офіційний представник Кабміну Румунії Міхай Костянтин заявив, що законопроєкт, що дозволяє передачу батареї системи ППО Patriot Україні, буде оперативно скерований до парламенту. Після того, як народні обранці ратифікують законопроєкт, Бухарест офіційно передасть Києву систему ППО.

Рада національної безпеки Румунії оголосила про передачу системи Patriot Україні ще в червні, проте узгодження всіх деталей затягнулось аж майже на два місяці.

У липні на саміті НАТО у Вашингтоні вже тодішній глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україні не вистачає ще семи систем ППО. Після цього союзники України на Заході пообіцяли допомогти усунути дефіцит у засобах протиповітряного захисту. Відомо, що партнери Києва готові відправити йому 5 американських систем та неназвану кількість інших установок ППО. Відразу після саміту Румунія підписала угоду про співробітництво у сфері безпеки з Україною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube